xperia 1 III

Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Podrobnosti stále chýbajú.

V priebehu minulého týždňa zverejnila spoločnosť Sony pozvánku na predstavenie nového zariadenia. Podujatie je spojené so značkou Xperia. 26. októbra by sme teda mali spoznať nový smartfón.

V skutočnosti nevieme, čo presne japonský výrobca predstaví. Na verejnosť totižto neunikli žiadne informácie, ktoré by o nadchádzajúcom zariadení prezradili nejaké detaily.

Drvivú väčšinu popredných smartfónov sa aspoň sčasti podarí identifikovať skôr, ako ich výrobcovia predstavia, za čo vďačíme sieti spoľahlivých informátorov. Tentokrát však mlčia.

Spoločnosť Sony medzičasom zverejnila nové video, v ktorom aspoň trochu naznačuje, čo nás čaká. Vo videu môžeme vidieť profesionálnych fotografov a tvorcov obsahu, ktorí jeden po druhom chvália existujúce smartfóny Xperia 1 Mk. III, Xperia 5 Mk. II a Xperia Pro.

Časť z nich už mala možnosť sa s novým zariadením oboznámiť. Sara Dietschyová mala z ešte neznámej novinky pocit, ako keby pracovala s „fotoaparátom pripojeným k smartfónu“. Fotograf Dane Isaac si zase nevie vynachváliť hardvérovú spúšť fotoaparátu.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Filmár Philip Bloom chválospevy uzatvára tvrdením o najlepšom mobilnom fotoaparáte, aký kedy používal.

Nová Xperia by tak mala, aspoň podľa propagačného videa, ponúknuť spotrebiteľom špičkový fotoaparát. Asi sa môžeme spoľahnúť na to, že pôjde o smartfón. Pri zmienke o „fotoaparáte pripojenom k smartfónu“ sme si ale spomenuli na objektív QX1, ktorý spoločnosť Sony predstavila v roku 2014 na veľtrhu IFA.

xperia
Foto: Sony

Tento objektív bol vybavený 20,1 Mpx obrazovým snímačom o veľkosti APS-C a bol navrhnutý tak, aby sa dal pripojiť k smartfónu. Komunikácia s príslušenstvom prebiehala cez Wi-Fi a NFC. Možno Sony tento koncept budúci týždeň opráši. V každom prípade sa necháme prekvapiť.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať