macbook

Predstavenie nových MacBookov Pro je za rohom: Na toto sa vraj môžeme tešiť!

Nový rad MacBookov Pro má mať v základe až 16 GB operačnej pamäte a až 512 GB interného úložiska.

Apple včera potvrdil podujatie Unleashed naplánované na 18. októbra. Na virtuálnom pódiu by sa nám malo odhaliť viacero zaujímavých produktov, predovšetkým však nové modely MacBookov Pro poháňaných procesorom M1X. Čo o nich vieme?

Predstavenie je za rohom, čo znamená, že informátori na poslednú chvíľu zverejňujú čo najviac kľúčových informácií. Ako píše server 9to5Mac, tohtoročná generácia MacBookov Pro má priniesť najvýraznejšie zmeny dizajnu od roku 2016.

Viacero zdrojov naznačuje, že Apple pri notebookoch použije konštrukciu s hranatejším dizajnom. Jej súčasťou bude HDMI port aj slot pre SD kartu. Čo sa týka interiéru, srdcom zariadení má byť nový čip M1X, ktorý má ponúknuť ešte vyšší výkon a ešte lepšiu energetickú efektivitu. Informátor Dylan (@dylandkt) uvádza, že okrem toho sa môžeme tešiť aj na ešte kvalitnejšiu webkameru, tentokrát s rozlíšením 1080p.

Konečne poriadna webkamera!

V rámci MacBookov boli vždy práve webkamery akýmsi slabším článkom. Za to si Apple vyslúžil nemálo kritiky, nakoľko žijeme v dobe, kedy študujeme a pracujeme z domu, a tak webkamera je jediný spôsob, ako aspoň sčasti ostať v kontakte s okolitým svetom aj po vizuálnej stránke.

Apple si toto uvedomuje, čo dokazuje pomerne slušná webkamera v iMacu s čipom M1, ktorý debutoval skorej tohto roku. Predtým sa slušnou kvalitou predného senzora mohol chváliť len iMac Pro s cenovkou vo výške niekoľkých tisícov.

16 GB RAM a 512 GB ROM v základnej verzii

Čo ďalej? Informátor deklaruje, že nový rad MacBookov Pro bude mať v základe až 16 GB operačnej pamäte a až 512 GB interného úložiska. Platiť to má ako pre 16-palcové, tak aj pre 14-palcové modely.

apple macbook pro
Ilustr. foto: maclife.de

Hoci M1X ešte nebol ani predstavený, už teraz toho sľubuje pomerne dosť. Keď si vezmeme minuloročný M1, aj keď išlo a stále ide o vysoko výkonný čip, mal aj má svoje nedostatky. Dokázal podporovať maximálne 16 GB RAM a umožnil pripojenie k najviac jednému externému displeju. Nakoľko nové MacBooky budú mať 16 GB RAM v základe, vyzerá to, že Apple tieto reštrikcie odstránil, vďaka čomu sa možno dočkáme aj možnosti zabudovania RAM o veľkosti až 32 GB.

Chýbať nebude ani špičkový displej

Ďalšou skvelou správou je, že MacBooky dostanú do vienka špičkový mini-LED displej, ktorý sa vyznačuje ešte vyššou kvalitou farieb, no zároveň aj šetrnejším prístupom k energii. Panel možno aktuálne nájsť napríklad v iPade Pro z apríla tohto roku.

Aktuálna cena Apple iPhone 13 (512 GB)

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať