256 GB RAM za 6 240 €: Apple ponúka záujemcom o iMac Pro šialenú možnosť

Pre tých najnáročnejších.

0
iMac Pro
iMac Pro

Kalifornské jabĺčko začalo prostredníctvom e-shopu ponúkať záujemcom o špičkový iMac Pro novú voliteľnú možnosť. Ak po nej siahnu, počítač im vybavia ozrutnou operačnou pamäťou. Najskôr však musia zaplatiť vysokú sumu, ktorá presahuje cenovku samotného zariadenia.

A to bez akejkoľvek štipky srandy. Dodatočná 256 GB RAMka (2 666 MHz DDR4 ECC) ich totiž v prípade záujmu vyjde šialených 6 240 eur. Najdostupnejší model vychádza ďalších 5 499 eur, čiže dokopy zaplatia viac ako 11 000 eur. Základná kapacita, ktorá je už započítaná v jeho cene, má pritom až o 224 GB menej.

Rovnako ale môžu po novom siahnuť i po high-end grafickej karte Radeon Pro Vega 64X. V takom prípade zaplatia o 840 eur viac.

Nové možnosti uzreli svetlo sveta krátko po tom, čo svet obletela správa o tichom príchode dvoch nových iOS tabletov. Okrem 10,5-palcového iPadu Air sme sa od Apple dočkali aj malého iPadu mini, ktorý dostal podporu pre Pencil prvej generácie, Retina displej alebo čipset A12 Bionic s výkonným grafickým procesorom.