apple

Apple vydal iOS 15.0.2, aktualizácia opravuje chyby a zraniteľnosti

Pre iPhone aj iPad.

Spoločnosť Apple v pondelok uvoľnila aktualizáciu iOS 15.0.2 a iPadOS 15.0.2, ktorá v týchto chvíľach mieri do smartfónov iPhone a tabletov iPad. Pokiaľ sa vám už zobrazila, jej inštaláciu neodkladajte.

Aktualizácia na iOS 15.0.2 a iPadOS 15.0.2 je dôležitá najmä z hľadiska bezpečnosti, nové funkcie či väčšie zmeny neprináša. V prípade smartfónov iPhone a tabletov iPad opravuje určité chyby súvisiace s lokalizačnou službou Nájsť.

Taktiež zapláta bezpečnostnú dieru v systéme, ktorú mohli kybernetickí útočníci zneužiť na spúšťanie škodlivého kódu a prevzatie kontroly nad celým zariadením. Zraniteľnosť objavil anonymný výskumník, identifikovaná je kódom CVE-2021-30883.

Úplný zoznam opravených chýb:

  • Fotky zo Správ uložené v galérii mohli byť odstránené po vymazaní súvisiaceho vlákna alebo správy
  • Peňaženka Leather Wallet s MagSafe pre iPhone sa nemusela pripojiť k službe Nájsť
  • Prívesok AirTag sa nemusel zobrazovať na karte Nájsť moje predmety
  • CarPlay nemusel otvárať aplikácie na prehrávanie zvukov, poprípade sa počas prehrávania odpojil
  • Obnovenie alebo aktualizácia zariadení iPhone 13 a iPad Mini 6 mohla zlyhať pri používaní nástrojov Finder alebo iTunes
TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Aby sme nezabudli, dostalo sa aj na hodinky Apple Watch. Update na watchOS 8.0.1 rieši problémy s modelom Watch Series 3. Opravuje nepresne sa zobrazujúci priebeh aktualizácií softvéru a takzvané Nastavenia dostupnosti. Tie sa v predchádzajúcej verzii firmvéru nemuseli zobrazovať každému.

apple watch
Apple Watch Series 3. Foto: wikimedia.org

Apple v súčasnosti testuje beta verziu systému iOS 15.1, ktorá by mala priniesť funkciu SharePlay s možnosťou zdieľať video a audio obsah s inými užívateľmi cez FaceTime. Umožní tiež používateľom uložiť si digitálnu kópiu očkovacieho preukazu do Peňaženky.

Vybrané smartfóny iPhone získajú vďaka tejto aktualizácii nové funkcie fotoaparátu, napríklad kompresiu videa ProRes. Taktiež pribudne možnosť vypnutia automatického režimu Makro.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať