Android 12 pre Galaxy S21: Aktualizácia príde v decembri

Softvérové tímy väčšiny výrobcov smartfónov sa v tejto chvíli venujú príprave aktualizácií na operačný systém Android 12. Časť z nich sa už stihla pustiť do beta testovania, čo platí aj o juhokórejskom výrobcovi Samsung.

Samsung medzi prvými zariadeniami zaktualizuje vlajkové lode Galaxy S21. Pre trojicu smartfónov otvoril testovací program One UI 4.0 beta, zapojiť sa doň môžu záujemcovia z vybraných krajín, akými sú Poľsko, Nemecko, Čína alebo Spojené kráľovstvo.

Samsung vydal už druhú verziu rozhrania One UI 4.0 beta, ktoré je postavené na operačnom systéme Android 12. Tretia beta bude k dispozícii v nasledujúcich týždňoch. Zostáva zodpovedať otázku, kedy bude stabilná verzia systému dostupná pre všetkých používateľov.

Odpoveď, aspoň približnú, predniesol moderátor komunitného fóra Samsungu. Všimol si ju server TizenHelp. Uviedol, že je momentálne ťažké poskytnúť jednoznačnú odpoveď, pravdepodobne však bude aktualizácia na Android 12 pripravená v decembri.

Android 12
Samsung Galaxy S21

Reakcia bola adresovaná zákazníkom juhokórejských operátorov. Spotrebitelia z USA a Európy by ale na aktualizáciu nemali čakať dlho. Distribúcia bude prebiehať vo vlnách a postupne sa do harmonogramu zapoja všetky hlavné regióny sveta.

Avízo o decembrovej dostupnosti aktualizácie sa dalo očakávať. Minulý aj predminulý rok Samsung postupoval rovnako. Prvé stabilné aktualizácie na One UI 3 s OS Android 11 začal dodávať sérii Galaxy S20 v prvých dňoch mesiaca december.

Samsung má toho v portfóliu viac ako len Galaxy S21. Okrem toho vybraným smartfónom prisľúbil tri veľké aktualizácie na novú verziu operačného systému. Android 12 by tak mal dostať aj Galaxy S10, Galaxy Note 10 a pár zariadení z kategórie Galaxy A.

Tie si ale na aktualizáciu pravdepodobne počkajú. Prednosť dostanú novšie zariadenia vyšších tried.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať