Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Apple v priebehu najbližších 6 až 8 mesiacov predstaví MacBook Air s čerstvým procesorom M2. Aj v tomto prípade sa máme dočkať viditeľných dizajnových zmien, údajne najväčších od roku 2010.

Apple to tento rok poriadne roztočil. V polovici septembra otvoril svoju šou novými smartfónmi z radu iPhone 13, hodinkami Apple Watch a tabletmi iPad. Tam však neskončil. Minulý utorok nadviazal predstavením aktualizácie radu MacBook Pro, pri ktorých sa rozhodol pre doposiaľ najvýraznejšiu zmenu dizajnu. Samozrejme, inovácií sme sa dočkali aj v rámci výbavy, nakoľko notebooky poháňajú nové čipy M1 Pro a M1 Max.

Poniektorí verili, že Apple tento rok usporiada ešte jedno podujatie, a to v novembri. Podľa správy od Marka Gurmana z Bloomberg, na ktorú upozornil server MacRumors, sa tak však nestane. Inými slovami, americký gigant na tento rok s novinkami skončil.

Apple v roku 2022

Čo bude ďalej? Hoci sa tento rok už žiadneho veľkého predstavenia nedočkáme, v tom budúcom nás toho čaká pomerne dosť. Gurman verí, že Apple v priebehu najbližších 6 až 8 mesiacov predstaví MacBook Air s čerstvým procesorom M2. Aj v tomto prípade sa máme dočkať viditeľných dizajnových zmien, údajne najväčších od roku 2010. Po vizuálnej stránke sa má podobať na 24-palcový iMac.

TIP REDAKCIE
InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan

V roku 2022 má Apple taktiež uviesť na trh ešte väčší iMac s vlastným čipom, nový Mac mini, cenovo dostupný iPhone SE a taktiež aj špičkový iPad Pro. A samozrejme, nemôžeme hovoriť o nadchádzajúcich novinkách bez toho, aby sme spomenuli mainstreamový rad iPhonov, v tomto prípade iPhone 14.

Viacero zdrojov predpokladá, že iPhone 14 bude po vizuálnej stránke diametrálne odlišný od svojich predchodcov, minimálne čo sa týka prednej strany. Po niekoľkých rokoch by sa mal totiž zbaviť kontroverzného výrezu a nahradiť ho kruhovým výrezom. Otázkou je, či bude mať táto zmena vplyv na funkcionalitu senzorov, ako je napríklad Face ID.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať