watch series 7

Apple Watch Series 7 sú tu! Majú väčší displej a rýchlejšie nabíjanie

Senzory, výdrž aj procesor zostávajú rovnaké.

Kalifornský výrobca len pred malou chvíľou oficiálne predstavil Apple Watch Series 7 – novú generáciu svojich inteligentných hodiniek. Ako už naznačovali skôr publikované klebety, najpredávanejšie hodinky sveta prichádzajú s upraveným dizajnom.

Apple Watch Series 7 dostali rozmernejší displej, ktorý je natiahnutý až po samý okraj puzdra. Hoci sa celková veľkosť hodiniek zväčšila len mierne, vďaka obrazovke s len 1,7 mm rámikmi bude zobrazovaný obsah oveľa lepšie čitateľnejší.

Apple tvrdí, že hodinky Watch Series 7 dokážu zobraziť o 50 percent viac textu než predchádzajúca generácia Watch Series 6. Displej ponúka režim stále zapnutej obrazovky a vyšší jas, úroveň svietivosti stúpla o 70 percent.

hodinky
Porovnanie Apple Watch Series 3, Series 6 a najnovšie Series 7. Foto: Apple

Väčšia obrazovka vytvorila priestor pre plnohodnotnú klávesnicu ovládateľnú aj gestami alebo nové widgety a ciferníky, ktoré zobrazia komplexnejšiu sumu informácií a rozličných údajov. Displej je podľa Apple odolný voči prasknutiu (do určitej miery, samozrejme)

V kontexte odolnosti spomenieme aj krytie IP6X, ktoré zaručuje, že hodinky nepoškodí prach alebo piesok. Pád z bicykla do blata či povaľovanie sa na slnečnej piesočnej pláži nové hodinky nepoznačí.

apple watch series 7
Foto: Apple

Okrem vyššie spomínaných zmien sa toho veľa neudialo. Watch Series 7 sú si v mnohom podobné s predchádzajúcimi Watch Series 6. Máme tu rovnaké senzory, procesor a taktiež rovnakú výdrž na jedno nabitie (18 hodín). Zlepšilo sa ale nabíjanie. Prebieha o 33 percent rýchlejšie.

Presnejšie monitorovanie zdravia a fyzickej kondície zabezpečí operačný systém WatchOS 8. Pribudol napríklad režim outdoorovej cyklistiky či zdokonalená detekcia pádu.

apple watch series 7
Foto: Apple

Skôr zverejnené špekulácie hovorili, že hodinky dostanú puzdro s plochými hranami, nový čipset S7 a dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Žiadna z týchto vlastností sa, žiaľ, nepotvrdila.

Apple Watch Series 7 budú k dispozícii v piatich farbách (čierna, zlatá, modrá, červená a tmavo zelená) neskôr na jeseň. Cena hodiniek štartuje na sume 399 amerických dolárov (základný model). Na európsku cenovku si musíme chvíľu počkať.