Android 12 pre smartfóny ASUS: Výrobca zverejnil aktualizačný plán

Kedy vám príde aktualizácia na Android 12? Ak máte smartfón od ASUS, poznáme presnejší plán.

Pokiaľ nosíte vo vrecku smartfón značky ASUS, pravdepodobne vás zaujíma, kedy vás dobehne aktualizácia na Android 12. Taiwanský výrobca patrí medzi prvých, ktorí zverejnili aktualizačný harmonogram týkajúci sa najnovšej verzie operačného systému.

Asus zahraničným redakciám poskytol približný plán aktualizácií, v rámci čoho spomína (zatiaľ) šesť modelov smartfónov. Okrem zariadení Zenfone 7, Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip to je ROG Phone 3, ROG Phone 5 a ROG Phone 5s. Zoznam zapojených modelov sa môže časom rozšíriť.

Zenfone 8 a Zenfone 8 Flip budú prvými smartfónmi Asus, ktoré aktualizáciu na Android 12 obdržia. Udeje sa tak už v decembri, čiže o pár týždňov. Prekvapením to nie je. Pre tieto zariadenia je už dostupná beta verzia OS Android 12, k stabilnej zostave majú teda bližšie.

asus
Asus Zenfone 8 Flip

ROG Phone 5 a ROG Phone 5s prídu na rad v prvom štvrťroku 2022, čo znamená, že sa aktualizácia ohlási niekedy medzi januárom a marcom.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Pri smartfónoch ROG Phone 3 a Zenfone 7 Asus uvádza obdobie prvého polroka 2022. Aktualizácia tým pádom môže prísť kedykoľvek medzi januárom a júnom budúceho roka.

V novej verzii systému od Asusu budú zapracované všetky hlavné zmeny a funkcie obsiahnuté v operačnom systéme Android 12.

Výrobca ich ale obohatí o vlastné nástroje pre správu energie a výkonu, ako aj o špeciálne funkcie typické pre rozhranie ZenUI. Výrobca spomenul jednoduchšie ovládanie alebo širšie možnosti prispôsobenia.

Rovnako ako ostatní, aj Asus bude aktualizácie uvoľňovať postupne, v takzvaných vlnách. V niektorých krajinách sa objavia skôr než v iných, skôr či neskôr sa však dostane na každé kompatibilné zariadenie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať