Suezský prieplav opäť zablokovala kontajnerová loď, tentokrát však len na necelú hodinu

Incident sa odohral necelých 6 mesiacov po tom, ako sa v Suezskom prieplave zasekla nákladná loď Ever Given. Vtedy však bola doprava pozastavená až na 6 dní, čo znamenalo obrovské finančné škody pre globálnu ekonomiku.

Suezký kanál bol opäť zablokovaný. Kvôli zaseknutej kontajnerovej lodi boli miestne zložky nutné dočasne pozastaviť prebiehajúcu dopravu. Situáciu sa ale našťastie podarilo veľmi rýchlo napraviť a v čase písania tohto článku už premávka prebieha bez problémov. O novinke píše server The National.

Incident sa odohral necelých 6 mesiacov po tom, ako sa v Suezskom prieplave zasekla nákladná loď Ever Given. Vtedy však bola doprava pozastavená až na 6 dní, čo znamenalo obrovské finančné škody pre globálnu ekonomiku. Poniektoré lode boli dokonca nútené preplánovať svoju cestu a preplávať okolo celej Afriky. Tesne pred vyslobodením Ever Given malo v zápche stáť až 450 plavidiel, informoval Bloomberg.

V tomto prípade následky neboli až tak katastrofálne. Na miesto nehody boli okamžite vyslané remorkéry, cesta im údajne trvala len 15 minút. Veľmi rýchlo sa im podarilo loď uviesť späť do pôvodného kurzu a tým pádom znovu rozbehnúť premávku. “Išlo o menší dopravný problém, ktorý sa podarilo vyriešiť za menej ako hodinu,” povedal vysokopostavený úradník pre The National. Kvôli zachovaniu anonymity si nežiadal byť menovaný.

Loď Ever Given blokujúca Suezský prieplav

Miliardový projekt má rozšíriť niektoré časti prieplavu

Zaseknutie Ever Given bolo stimulom pre vznik nového projektu v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktorého cieľom je rozšíriť niektoré časti prieplavu a nainštalovať dodatočnú infraštruktúru, aby sa zabezpečilo, že sa podobná situácia už nebude opakovať.