Kapitán lode, ktorá blokuje Suez, si čas krátil náročným manévrovaním. Nakreslil tvar genitálií

Kontajnerová loď Ever Given má za sebou náročné manévrovanie.

Kapitán obrovskej kontajnerovej lodi Ever Given aktuálne blokujúcej dopravu v Suezskom prieplave je pravdepodobne humorista. Čakanie na povolenie k vstupu do prieplavu si krátil tým, že s loďou manévroval takým spôsobom, že s plavidlom na hladine nakreslil tvar pripomínajúci mužské genitálie. Zjavné je to z videa zachycujúceho elektronickú stopu lodi v službe VesselFinder.

Gigantická nákladná loď plaviaca sa pod panamskou vlajkou v utorok spôsobila niečo, čo globálnu ekonomiku stojí 400 miliónov dolárov každú jednu hodinu. Zablokovala totiž Suezský prieplav. Dostala sa na plytčinu a ostala zaseknutá. Záchranné tímy sa ju pokúšajú uvoľniť pomocou bagrov a vlečných lodí, čo zatiaľ neprinieslo úspech.

Momentálne nie je úplne jasné, čo spôsobilo takúto nehodu, no isté teórie už existujú. Samotná správa prieplavu, ako aj prevádzkovateľ lodi, taiwanský Evergreen Marine, tvrdia, že za to mohol silný vietor.

Kapitán lode ešte pred povolením na vplávanie do prieplavu čas trávil zložitým manévrovaním 400 metrov dlhej lode. Ako služba VesselFinder na Twitteri upozornila, kapitán nakreslil nevhodný obrazec. O čo presne ide, je zjavné už na prvý pohľad.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
Loď Ever Given momentálne blokuje Suez.
Nákladná loď Ever Given.

Suez môže byť blokovaný týždne

Hovorca prepravnej spoločnosti Bernhard Schulte pre nemeckú publikáciu Der Spiegen povedal, že nie je vôbec nezvyčajné, že lode pred vplávaním do prieplavu manévrujú. To, že sa nakreslený obrazec podobá na mužské prirodzenie, je podľa neho „čistá náhoda“.

Suezský prieplav spája Stredozemné a Červené more. Otvorili ho ešte v roku 1869. Ročne sa cez prieplav prepraví takmer 19 000 lodí, čo predstavuje 12 % objemu tovaru, s ktorým sa vo svete obchoduje. Zaseknutú loď môžu odstraňovať niekoľko dní až týždňov.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať