ps5

PlayStation 5 Pro vraj príde už o 2 roky, má podporovať hranie v 8K rozlíšení

Aj keď by to nepochybne mnohých potešilo, tak skorý debut medzi-generačnej PlayStation je skôr nepravdepodobný. Prečo? Svetom stále zametá nielen pandémia koronavírusu, ale aj nedostatok čipov.

Sony minulý rok predstavilo už piatu generáciu svojej hernej konzoly PlayStation. Žiaľ, kvôli aktuálnej situácii na trhu, respektíve nedostatku čipov, bolo a stále je šírenie konzoly medzi ľudí pomerne problémové. To ale nezastavilo niektoré zdroje, ako je napríklad Moore’s Law Is Dead, pred očakávaním, že vylepšená verzia v podobe PlayStation 5 Pro príde už o dva alebo tri roky.

Aj keď by to nepochybne mnohých potešilo, tak skorý debut medzi-generačnej PlayStation je skôr nepravdepodobný. Prečo? Svetom stále zametá nielen pandémia koronavírusu, ale aj nedostatok čipov. Dá sa povedať, že akonáhle Sony vyrobí novú PlayStation, okamžite ju tlačí ku svojim zákazníkom. Inými slovami, PS5 je nedostatkový tovar a nedostatkovým tovarom podľa všetkého ešte aj nejaký ten čas bude.

Nie je teda rozumné, aby štúdio vydalo novú konzolu v období, kedy sa celý trh bude viac-menej stále spamätávať z krízy. Samozrejme, rátame s predpokladom, že o dva až tri roky už nedostatok čipov panovať nebude (a dúfajme, že ani pandémia).

Sony PlayStation 5

PS5 Pro má stáť od 600 do 700 dolárov

Únik ďalej spomína, že PlayStation 5 sa bude pohybovať v cenovom rozmedzí 600 až 700 amerických dolárov. Povedzme si úprimne, je to celkom dosť, aj keď pôjde o zariadenie vybavené modernejším a tým pádom aj výkonnejším hardvérom. Aj základná PlayStation 5 je nabitá špičkovými technológiami, no cena aj tak nepresiahla hranicu 500 eur.

Na záver padla zmienka aj o podpore pre hranie v 8K rozlíšení. Aj keď by sa určite našli jedinci, ktorí by niečo také vyskúšali či dokonca ocenili, väčšina smrteľníkov nemá doma 8K obrazovku, byť to už televízor či monitor. V rozpore s touto predpoveďou je aj tvrdenie jedného z analytikov zo Strategy Analytics, podľa ktorého adopcia 8K rozlíšenia bude v roku 2023 dosahovať úrovne len 3 %. Píše o tom server Forbes.

PlayStation 5 Pro takmer isto jedného dňa príde a nepochybne ponúkne to najlepšie z najlepšieho. Nie je však úplne isté, kedy a za koľko. Na konkrétnejšie informácie si zrejme ešte nejaký ten čas počkáme.