V čom je iPhone 13 iný? RAM to zrejme nebude

Z rozhrania Xcode 13 sa podarilo zistiť, že zatiaľ čo iPhone 13 a iPhone 13 mini ponúkajú 4 GB RAM, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max ponúkajú len o 2 GB viac, čiže 6 GB RAM.

Apple v utorok usporiadal veľkolepé podujatie, počas ktorého nám ukázal svoje najnovšie produkty. Prezentáciu otvoril službou Apple TV+, pokračoval iPadmi, hodinkami Apple Watch a napokon sa dostal aj ku iPhonom, ktoré spolu nesú označenie iPhone 13. Tradične sa nám odhalili štyri nové modely odlišujúce sa nielen veľkosťou, ale aj špecifikáciami a, pochopiteľne, aj cenou.

Bežný laik by iPhone 12 a iPhone 13 na prvý pohľad rozpoznal len veľmi ťažko. Hoci je pravda, že sme sa dočkali určitého rearanžovania zadných fotoaparátov a taktiež menšieho výrezu, no obecne nejde o ktovieaké výrazné zmeny.

A tu prichádza tá podstatná otázka. V čom je iPhone 13 iný ako iPhone 12? Táto otázka dokáže pobúriť nejedného fanúšika produktov od nahryznutého jablka. Aby sme boli féroví, niečo sa určite nájde. Dva nižšie modely sa dočkali vylepšených fotoaparátov s novou stabliziáciou a podporou pre režim Cinematic mode. Displej je jasnejší a vďaka menšiemu výrezu aj väčší. A samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na výkonnejší procesor, dlhšiu výdrž batérie či 120 Hz displeje pre top-end modely.

Apple opäť zabudol na operačnú pamäť

Jedna podstatná oblasť sa však oproti predošlej generácii nezmenila. Reč je o operačnej pamäti, čiže RAM.

Apple štandardne nehovorí o kapacite operačnej pamäte vo svojich nových smartfónoch. Publikácii MacRumors sa však z rozhrania Xcode 13 podarilo zistiť, že zatiaľ čo iPhone 13 a iPhone 13 mini ponúkajú 4 GB RAM, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max ponúkajú len o 2 GB viac, čiže 6 GB RAM. Rad iPhone 12 disponoval rovnakými kapacitami.

No na druhú stranu, Apple vždy dokázal pracovať s nižším množstvom operačnej pamäte, a to pomerne bez problémov. Očakávame, že tento rok tomu nebude inak.

Sme však zvedaví, kedy sa americký gigant konečne posunie aj v tomto smere a rozhodne sa pre viac RAM, ako je 6 GB. Predsa len, konkurencia v podobe Androidu ponúka aj zariadenia s 18 GB RAM. A je len otázkou času, kedy sa latka posunie ešte vyššie.

Viac si o iPhone 13 mini a iPhone 13 môžete prečítať v článku, na ktorý sa dostanete kliknutím sem. Top-end modelom iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sme vyhradili samostatný článok.

Aktuálna cena modelu iPhone 12 Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať