To bolo rýchle: Niektorí užívatelia iPhone 13 sa sťažujú na problémy s displejom. Na vine môže byť softvér

Ak by sa problém týkal čisto len iPhone 13, bolo by jednoduché vyvodiť, že jeho koreňom je hardvér.

Poniektorí užívatelia nových modelov iPhone 13, ktoré Apple predstavil pred dvoma týždňami, sa sťažujú na nepríjemné problémy v súvislosti s displejom. Vo svojich príspevkoch na sociálnych sieťach uvádzajú, že zariadenia niekedy jednoducho nereagujú na dotyky. Väčšinou má pomôcť opakovanie dotyku niekoľkokrát za sebou, v niektorých prípadoch však údajne pomáha len reštartovanie, píše server MacRumors.

Sťažnosti zaplavili Reddit, Twitter a rôzne fóra, vrátane fóra podpory spoločnosti Apple. Primárne sa má problém objavovať pri pokuse zobudiť zariadenie poťukaním po vypnutom displeji. Pomerne často však dotyky nie sú registrované ani v prostredí systému či aplikácií.

Na vine zrejme nie je hardvér

Ak by sa problém týkal čisto len iPhone 13, bolo by jednoduché vyvodiť, že jeho koreňom je hardvér. No tak tomu nie je. Problém má byť prítomný aj v starších modeloch. Ako je to možné? Na vine je zrejme nová verzia operačného systému, iOS 15.

Najnovšia generácia iOS naozaj nemala zrovna hladký štart. Odkedy debutovala, trápila sa mnohými chybami, a to nielen v rámci iPhone 13, ale aj hodiniek Apple Watch, úložiska, Apple Music či widgetov. Apple si to plne uvedomuje, preto sľúbil čoskorý príchod aktualizácie, ktorá by mala všetky problémy vyriešiť. Môže ísť o rýchlu záplatu v podobe iOS 15.0.1, no spoločnosť sa taktiež môže rozhodnúť počkať a chyby opraviť spolu s príchodom verzie iOS 15.1. Tá by sa mala na trh dopracovať budúci mesiac.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Vlastníte iPhone 13 alebo iné zariadenie s novým iOS 15? A ak áno, stretli ste sa s týmto problémom? Dajte nám vedieť v diskusii.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať