iphone 13 Pro

120 Hz displeje nových iPhonov sa nedajú využívať naplno: Apple chystá aktualizáciu

Vývojári musia upraviť svoje aplikácie, Apple zase opraviť chybu v systéme.

Nedávno predstavené smartfóny iPhone 13 Pro a 13 Pro Max z dielne Apple sú vybavené ProMotion displejmi s vysokou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Používatelia si tak môžu užívať krásne plynulé vykresľovanie obsahu v aplikáciách a hrách.

120 Hz obnovovaciu frekvenciu obrazoviek smartfónov iPhone 13 Pro a 13 Pro Max ale nedokáže využiť množstvo aplikácií tretích strán. Potenciál zariadení tak zákazníci nemôžu zužitkovať naplno. Našťastie ide o dočasný problém, ktorý Apple vyrieši.

Systémové animácie a animácie rozhraní aplikácií od Apple si so 120 Hz frekvenciou rozumejú bezproblémovo. Niektoré aplikácie tretích strán však narazia na strop ohraničený 60 Hz, zistil server 9to5mac. Pokiaľ budú chcieť ich vývojári získať prístup k vyššej frekvencii obnovovania obrazu, musia svoje aplikácie aktualizovať, rozšíriť ich zdrojový kód o príslušné reťazce.

Apple pripravuje aktualizáciu

Potrebná dokumentácia pre vývojárov doteraz chýbala, usmernenia už ale figurujú na webe Apple. Okrem toho Apple zaznamenal problémy s technológiou Core Animation, rámcom, ktorý slúži na tvorbu animovanej grafiky. Chybu plánuje opraviť softvérovou aktualizáciou, ako potvrdil pre server The Verge.

120 hz
Záber z virtuálnej prezentácie smartfónov iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Foto: XDA

Aplikácie tretích strán budú môcť naplno využiť 120 Hz ProMotion displeje smartfónov iPhone 13 Pro a 13 Pro Max, nie však hneď. Zákazníci si musia počkať na aktualizácie, ktoré cestu k extra plynulému zobrazovaniu obsahu sprístupnia.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Stále platí, že vývojári musia dodržiavať pravidlá stanovené spoločnosťou Apple. 120 Hz frekvencia je náročnejšia na spotrebu energie, aplikácie k nej preto musia pristupovať s rozumom. Apple vývojárom odporúča, aby kvôli úspore energie používali nižšie obnovovacie frekvencie vždy, keď je to možné.

Zaujímavosťou je, že iPad Pro nevyžadoval aktualizáciu zdrojového kódu, aby mohli používatelia bez obmedzení využívať jeho 120 Hz obrazovku. Tablety sú ale vybavené podstatne objemnejšími batériami než smartfóny, vplyv vyšších obnovovacích frekvencií na spotrebu energie pri nich preto nemusí byť taký badateľný.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať