Ľudia milujú iPhone 13: Predobjednávky značia veľký úspech, v Číne dokonca spadla oficiálna stránka Apple

Apple sa síce oficiálne nevyjadril k prvotnému dopytu po modeloch iPhone 13, no všetko nasvedčuje tomu, že bol skutočne obrovský.

Apple minulý týždeň predstavil iPhone 13 so sľubom čoskorého sprístupnenia predobjednávok. A tak sa aj stalo. Masy ľudí si takmer okamžite predojednalo jedno zo štyroch nových zariadení, a to nielen v USA či Európe. Novinky zaznamenali obrovský úspech aj v Číne. Hneď v prvý deň tu totiž bolo zaznamenaných vyše 5 miliónov predobjednávok, informuje server PhoneArena.

Dopyt po smartfónoch bol tak obrovský, že po chvíli spadla celá oficiálna stránka Apple. Pochopiteľne, táto informácia sa okamžite rozšírila na viacero sociálnych sietí, predovšetkým však na Weibo, čo je akousi čínskou alternatívou k Facebooku alebo Twitteru.

Apple sa síce oficiálne nevyjadril k prvotnému dopytu po modeloch iPhone 13, no všetko nasvedčuje tomu, že bol skutočne obrovský. Tí, ktorí nad predobjednávkou nového smartfónu uvažovali do soboty, čiže nasledujúceho dňa, mali jednoducho smolu. Teraz musia čakať do októbra.

A toto sa nestalo len v číne. Podobná situácia sa odohrala aj na pôde USA či Spojeného kráľovstva, kde sa modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max vypredali v priebehu niekoľkých hodín. Dva nižšie modely sa podľa všetkého nestretli s tak vysokým dopytom. Je však možné, že ich je len jednoducho o niečo viac.

Viac sú v obľube drahšie modely

Renomovaný analytik Ming-Či Kuo predpovedá, že počet expedovaných smartfónov od Apple má zaznamenať až 15-percentný medziročný nárast. Dodáva, že ľudia majú obrovský záujem predovšetkým pre modely Pro a Pro Max. Tie majú zo všetkých tohtoročných expedovaných modelov tvoriť približne 45 až 50 %. Minulý rok to bolo len 35 až 40 %.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať