twitter space

Twitter sprístupňuje funkciu Spaces, audio čet v štýle Clubhouse

Priestor na diskusiu.

Ani sociálna sieť Twitter neodignorovala rýchlo rastúcu službu Clubhouse, ktorá sa zameriava na hlasové konverzácie v reálnom čase. Pripravila vlastné riešenie s názvom Spaces.

Audio četovacia funkcia Spaces je súčasťou štandardnej aplikácie Twitter pre iOS a Android. Do súčasnosti bola dostupnosť funkcie obmedzená, teraz sa však postupne zobrazuje všetkým používateľom, ktorí navštevujú sociálnu sieť prostredníctvom mobilnej aplikácie, informuje AndroidPolice a blog spoločnosti.

Twitter si ale vymyslel jedno pozoruhodné pravidlo. Diskusiu môže založiť len ten používateľ, ktorého na Twitteri sleduje viac ako 600 ľudí. Ak sa však človek takejto popularite neteší, pokecať si na Twitteri stále môže.

twitter space
Foto: Twitter

Hoci audio čet nemôže hostiť, môže sa doň zapojiť. Pokiaľ bude mať čo povedať, môže sa prihlásiť o slovo. Hostiteľ mu ho udelí a okrem toho má moc pozvať do diskusného krúžku ďalších rečníkov.

Je výborné, že Twitter myslel aj na ľudí so zdravotným postihnutím. Pre nepočujúcich sú k dispozícii automaticky generované titulky a taktiež popisné štítky pri všetkých interaktívnych funkciách.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje
twitter space
Foto: Twitter

Sociálna sieť v blogu uvádza, že zlepšila presnosť a rýchlosť titulkov, ktoré si môže poslucháč prečítať aj spätne. Ak teda niečomu neporozumel, poprípade mu nejaká časť konverzácie ušla, môže si titulky posunúť späť v čase.

twitter space
Foto: Twitter

Twitter nie je v našich končinách zrovna najpoužívanejšou sociálnou sieťou a nová funkcia Spaces to asi nezmení. Napriek tomu je zaujímavé sledovať, ako sa veľkí hráči snažia presadiť s vlastnými ideami inšpirovanými aplikáciou Clubhouse.

Clubhouse je stále výsostnou záležitosťou platformy iOS a systému pozvánok, bez ktorých sa používatelia do apky nedostanú. Android aplikácia by mala byť dostupná do niekoľkých týždňov. Momentálne sa nachádza v úvodnej fáze beta testovania.

Zostáva len dúfať, že záujem používateľov o hlasové konverzácie v reálnom čase pretrvá.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať