Hybrid medzi Galaxy S a Note? Samsung pripravuje šikovné prepojenie sérií

Samsung môže pri budúcich Galaxy S smartfónoch uplatniť “krabicovejší” dizajn, respektíve ostrejšie hrany a rohy.

S radom Galaxy Note je to ako na horskej dráhe. Raz prevláda názor, že si Samsung dal s jednou zo svojich najúspešnejších sérií len krátku pauzu, inokedy zase presvedčenie, že rad definitívne skončil v prospech skladacích smartfónov. Kde teda leží pravda?

Pravdupovediac, nikto si nevie byť 100-percentne istý. Všetko však ale skutočne nasvedčuje tomu, že rad Galaxy Note definitívne končí. Tohto názoru je aj overený informátor Ice universe, ktorý na Twitter zavesil nasledujúci príspevok.

“Note skončil, no neskončil. Z S sa stane Note,” uvádza informátor. Čo to znamená? Prvé dve (resp. tri) slová sú jasné asi každému. Zvyšok príspevku však naznačuje, že Samsung určitým spôsobom pozmení rad Galaxy S, a to tak, aby pripomínal Galaxy Note.

Jednou z možností je napríklad dizajn. Samsung môže pri budúcich smartfónoch uplatniť “krabicovejší” dizajn, respektíve ostrejšie hrany a rohy. Možno by potom modely Galaxy S ponúkali dostatok voľného priestoru na uschovanie pera S Pen, čím by sa eliminovala potreba nosiť so sebou puzdro, ako je tomu napríklad pri aktuálnom Galaxy S21 Ultra.

Inými slovami, Samsung môže zo svojho existujúceho radu vlajkových lodí spraviť akéhosi hybrida kombinujúceho vizuálne črty zariadení Galaxy S a Galaxy Note.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Nech žijú skladačky

Právoplatnou náhradou za rad Galaxy Note majú byť skladacie smartfóny zo sérií Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Počas tohtoročného Galaxy Unpacked ich Samsung obohatil o nové rozšírenia, a to Z Fold 3 a Z Flip 3.

Galaxy Z Fold 3 sa otvára horizontálne, rovnako ako jeho dvaja predchodcovia. Disponuje vlajkovou výbavou, odolnou konštrukciou a dokonca dokázal schovať selfie fotoaparát pod displej. Záujemcov však môže odradiť cena, ktorá je stále pomerne vysoká. Reč je o čiastke 1 899 €.

Pre menej náročných užívateľov je tu Galaxy Z Flip 3, ktorý pôsobí ako staré známe véčko. No nenechajte sa odradiť jeho kompaktnosťou. Aj napriek tomu, že je oveľa menší ako Z Fold 3, ponúka špičkové špecifikácie, šikovný sekundárny displej, spoľahlivé fotoaparáty a taktiež veľmi odolné telo. Je dokonca aj lacnejší ako jeho predošlá generácia. Cena začína na hranici 1 049 €.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Z Flip 3

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať