Apple dodržal slovo: iPhone 13 valcuje výkonnostné benchmarky

iPhone 13 Pro na základe výsledkov testovania Geekbench ponúka o približne 55 % vyššiu rýchlosť GPU, teda grafického procesora, oproti iPhone 12 Pro.

Apple pred dvoma dňami predstavil svoje najnovšie vlajkové smartfóny. Rad iPhone 13 tradične pozostáva zo štyroch modelov, a to iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Americký gigant ich počas prezentácie vychválil do nebies, pričom sľuboval niekoľko zásadných vylepšení. Jedným z nich má byť rekordný výkon, ktorý zabezpečuje nový čipset A15 Bionic.

A15 Bionic je vyrobený 5 nm procesom a sľubuje nielen vyšší výkon, ale zároveň aj nižšiu spotrebu. Po CPU stránke je vybavený dvoma vysoko výkonnými jadrami a štyrmi energeticky efektívnymi jadrami. Vďaka pokrokovej výrobnej technológii doň Apple dokázal zmestiť až 15 miliárd tranzistorov. Sľubuje tak až o 50 % vyššiu rýchlosť oproti konkurencii. Koho tou konkurenciou myslel, však nepriblížil.

Súčasťou čipsetu je špičkový 16-jadrový Neural Engine schopný spracovať až 15,8 bilióna operácií za sekundu. Ďalej môžeme rátať aj s vylepšeným grafickým procesorom, ktorý oproti konkurencii údajne poskytuje o 30 % vyššiu rýchlosť.

iPhone 13 Pro zažiaril, GPU je rýchlejší o 55 %

Dokázal Apple naplniť svoje silné slová? Ťažko povedať, no najnovšie výsledky z benchmarku Geekbench ich rozhodne podporujú. Ako píše server iMore, iPhone 13 Pro na základe výsledkov testovania ponúka o približne 55 % vyššiu rýchlosť GPU, teda grafického procesora, oproti iPhone 12 Pro. Dokonca aj základný model sa oproti minuloročnej generácii zásadne polepšil, konkrétne o 15 %.

Môžeme si všimnúť, že medzi dvoma súrodencami prevláda pomerne veľký rozdiel. Veľký vplyv na to má skutočnosť, že zatiaľ čo GPU v iPhone 13 má len štyri jadrá, iPhone 13 Pro má o jedno jadro viac.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Čo sa týka čistého výkonu CPU, v tejto oblasti je rozdiel minimálny, nakoľko obidve zariadenia disponujú rovnakou architektúrou. iPhone 13 získal 1 724 bodov v testovaní na jedno jadro a 4 587 bodov v testovaní na viac jadier. Výkonnejší iPhone 13 Pro dosiahol v testovaní na jedno jadro 1 738 bodov a 4 766 bodov v testovaní na viac jadier. Tieto čísla reprezentujú približne 10 až 18 % zlepšenie oproti A14 Bionic, ktorý je súčasťou radu iPhone 12, píše MacRumors.

Zdroj: Geekbench/MacRumors

Verdikt je jednoznačný. Výkon sa polepšil v oboch smeroch, no najviac v rámci grafiky na Pro modeloch. Ak teda chcete iPhone a chcete to najlepšie z najlepšieho, odporúčame vám siahnuť po jednom z dvoch top-end variantov. Pochopiteľne, budete si za ne musieť trošku priplatiť.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať