iphone 12 mini

iPhone 12 mini trpel slabšou výdržou batérie. Ako si Apple poradí pri novej generácii?

Najväčšou výhodou a zároveň slabinou iPhone 12 mini bola veľkosť tela. Nakoľko išlo o malý smartfón, vyhovoval ženskému pohlaviu či všeobecne ľuďom preferujúcim menšie zariadenia. Menšie telo si však pýta svoju daň, a to hneď na viacerých frontoch.

Apple konečne prezradil, kedy predstaví najnovšiu generáciu svojich vlajkových lodí. Reč je o sérii iPhone 13, ktorá bude, rovnako ako minulý rok, pozostávať zo štyroch modelov. Tým najmenším a zároveň najlacnejším bude iPhone 13 mini. Má ísť o vôbec posledný “mini” iPhone, aký kedy Apple vyrobí. Jeho minuloročná verzia totiž nezaznamenala až taký úspech, ako sa predpokladalo.

iPhone 12 mini rozhodne mal čím zaujať. Najväčšou výhodou a zároveň slabinou bola veľkosť jeho tela. Nakoľko išlo o malý smartfón, vyhovoval ženskému pohlaviu či všeobecne ľuďom preferujúcim menšie zariadenia. Menšie telo si však pýta svoju daň, a to hneď na viacerých frontoch.

Menšia konštrukcia znamená, že výrobca do zariadenia zmestí menej komponentov alebo menšie komponenty. Apple dokázal iPhone 12 mini vyvinúť tak, aby obetoval minimum kľúčových čŕt, ktorými sa pýšili jeho väčší súrodenci. V jednom prípade však musel výrazne ustúpiť.

iPhone 12 mini mal pomerne slabú výdrž, nakoľko výrobca musel kvôli menšiemu priestoru použiť oveľa menšiu batériu. A to je zrejme jeden z hlavných dôvodov, prečo ho ľudia až tak veľmi nekupovali a prečo Apple neskôr musel prerušiť jeho výrobu.

iphone 12 mini
iPhone 12 mini

Apple sa popasoval s najväčším nedostatkom malého iPhonu

Ako tomu bude tento rok? iPhone 13 mini bude taktiež veľmi malý smartfón, čo znamená, že gigant musel opäť učiniť niekoľko kompromisov. Tohtoročná generácia však na tom bude v prípade výdrže oveľa lepšie ako tá predchádzajúca.

Ako informuje server iMore, batéria iPhone 13 mini má vydržať o približne 1 hodinu dlhšie. Pôvodne s touto informáciou prišiel informátor Max Weinbach, ktorý ju zverejnil prostredníctvom konta PineLeaks na sieti Twitter. “Variant Pro Max bude aj naďalej tou pravou vlajkovou loďou od Apple, ktorá sa bude diferencovať od štandardného Pro modelu,” píše v príspevku. “Očakávame, že variant iPhone mini ponúkne o 1 hodinu dlhšiu výdrž batérie.”

Apple sa tak zrejme dokázal popasovať s jedným z najvýznamenjších negatív iPhone 12 mini. Pomôže to aj pri predajoch? A ak áno, bude spoločnosť v “mini” iPhonoch predsa len pokračovať aj v nasledujúcich rokoch? To už ukáže len čas.

Aktuálna cena modelu iPhone 12 mini