Samsung SmartThings Find: 100 miliónov vyhľadávacích uzlov a nová funkcia na zdieľanie polohy zariadenia!

Rýchlo sa rozvíjajúca služba pomáha používateľom nájsť cez aplikáciu SmartThings každý deň stovky tisíc stratených zariadení.

Spoločnosť Samsung dnes oznámila, že služba SmartThings Find, ktorá bola prvýkrát spustená v októbri 2020, pokračuje v rýchlom raste a doteraz sa do nej zapojilo 100 miliónov zariadení Samsung.

Majitelia týchto zariadení súhlasili s ich použitím ako uzlov Find Node, ktorá slúži na zisťovanie polohy podporovaných zariadení. Vďaka ekosystému SmartThings, ktorý je špičkovou technológiou umožňujúcou prepojenie a ovládanie rôznych zariadení v smart domácnosti, je pomocou tejto funkcie denne lokalizovaných nad 230 000 zariadení.

„Sme veľmi pyšní na to, ako rýchlo sa služba SmartThings Find za necelý rok rozrástla a každý deň pomáha ľuďom po celom svete nájsť stovky tisíc zabudnutých zariadení,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ divízie Mobile Communications Business spoločnosti Samsung Electronics a dodáva: „SmartThings Find je ďalším príkladom toho, ako spoločnosť Samsung pokračuje vo vytváraní nových zmysluplných služieb pre pohodlnejší a menej stresujúci život.“

Rýchlo sa rozvíjajúca služba SmartThings Find umožňuje určiť polohu podporovaných a registrovaných smartfónov Galaxy, smart hodiniek, slúchadiel alebo dokonca pera S Pen Pro. K vyhľadávaniu osobných vecí, napríklad kľúčov alebo peňaženky, poslúžia smart prívesky Galaxy SmartTag alebo SmartTag+. Funkcia SmartThings Find, ktorá je významnou súčasťou ekosystému SmartThings, využíva na vyhľadávanie stratených zariadení technológiu Bluetooth Low Energy (BLE) a ultraširokopásmové technológie (UWB).

Foto: Samsung

V hľadaní automaticky pomáhajú aj ostatní majitelia

Zariadenie možno vďaka vysielanému signálu nájsť, aj keď je odpojené od komunikačnej siete. Ak je hľadané zariadenie už príliš ďaleko od smartfónu svojho majiteľa, môžu v pátraní automaticky pomáhať aj ostatní užívatelia smartfónov alebo tabletov Galaxy, ktorí v aplikácii povolia príjem signálu zo stratených zariadení v okolí a následné anonymné odosielanie ich polohy na server SmartThings.

Ďalším vylepšením SmartThings Find je novo spustená služba SmartThings Find Members, ktorá umožňuje používateľom pozvať rodinných príslušníkov a priateľov, aby sa stali členmi ich účtu SmartThings a mohli taktiež hľadať a spravovať svoje zariadenia. K jednému účtu možno pridať až 19 ďalších osôb a vyhľadávať až 200 zariadení naraz. U osôb, ktoré prijmú vaše pozvanie do služby SmartThings Find Members, môžete rozhodnúť, či budú môcť s vaším súhlasom vidieť vaše vybrané zariadenia a ich polohu.

Službu SmartThings Find Members ocenia najmä v rodinách, ktoré potrebujú dohliadať na domácich miláčikov alebo mať prehľad, kde sa práve nachádzajú kľúče od auta – a to aj v prípade, že pri sebe práve nemajú svoj smartfón.