Huawei stále verí, že sa jedného dňa vráti na trón trhu so smartfónmi

“Huawei bude aj naďalej existovať na poli smartfónov a s neustálymi pokrokmi vo vývoji čipov sa raz vráti na smartfónový trón.”

Šéf spoločnosti Huawei prichádza s veľkým prehlásením. Aj napriek všetkej nepriazni stále verí, že sa jedného dňa jeho firma vráti na trón, informuje server Gizmochina.

Všetko sa začalo ešte v roku 2019, kedy vtedajší prezident, Donald Trump, uvalil na adresu Huawei prísne sankcie. Čínskej spoločnosti zamedzovali a stále zamedzujú možnosť používať technológie z USA, čo v širokom rozsahu negatívne ovplyvnilo jej aktivitu, napríklad aj vývoj čipov. “Všetci vedia, že čipy pre smartfóny vyždadujú pokročilú technológiu v malej veľkosti a s nízkou spotrebou. Huawei ju môže navrhnúť, no nikto nám nepomôže ju vyrobiť: sme uviaznutí,” tvrdí Guo Ping, riaditeľ spoločnosti.

Guo však stále verí, že všetko sa dá vyriešiť a že Huawei sa jedného dňa vráti na post kráľa trhu so smartfónmi: “Huawei bude aj naďalej existovať na poli smartfónov a s neustálymi pokrokmi vo vývoji čipov sa raz vráti na trón.”

Huawei

Huawei aj naďalej upadá, príjmy spoločnosti poklesli o 29 %

Ide o pomerne odvážne prehlásenie. Ešte dva roky dozadu bol Huawei jedným z najväčších výrobcov smartfónov na svete. Teraz sa nenachádza ani len v prvej pätici, a to ani na globálnom, ani na domácom trhu. Kvôli neustále sa zhoršujúcej pozícii, ktorá ide ruka v ruke s nižším ziskom, bola spoločnosť dokonca nútená odpredať svoju podznačku Honor.

Čo sa týka aktuálnych údajov, v prvej polovici tohto roku mali príjmy Huawei poklesnúť až o 29 %. Pochopiteľne, najväčší pokles bol zaznamenaný v oblasti smartfónov, kde príjmy poklesli o 47 %.