apple watch

Mladík utrpel ťažký úraz hlavy, pomoc mu privolali Apple Watch

Hodinky Apple Watch opäť nesklamali.

Hodinky Apple Watch už neraz ukázali, že dokážu zachrániť život alebo aspoň pomôcť s privolaním pomoci pri úraze či problémoch so srdcom. Nápomocné je monitorovanie srdcového tepu, EKG ale aj detekcia pádov.

Posledná menovaná funkcia pomohla 25-ročnému mužovi z Long Islandu menom Brandon Schneider, ktorý pracuje ako obchodný špecialista. Jeho príbeh odvysielal spravodajský kanál televízie ABC.

Brandon pravidelne športuje, šesťkrát týždenne behá a zúčastnil sa štyroch maratónov. Napriek výbornej kondičke sa ocitol v nemocnici, kam ho priviedli neznesiteľné bolesti brucha. Počas pobytu na pohotovosti navštívil toaletu, kde však stratil vedomie.

apple watch
Foto: ABC 7

„Pamätám si, ako som si umýval ruky a myslel som si, že sa niečo stane. Nepamätám si, že by som spadol na zem alebo si udrel hlavu, ani na nič, čo nasledovalo potom,“ uviedol Brandon pre 7. kanál ABC.

Hodinky Apple Watch, ktoré mal Brandon v tom čase na ruke, pád rozpoznali a odoslali núdzovú správu jeho otcovi, ktorý ho do nemocnice priviezol. Otec okamžite upozornil personál nemocnice, ktorý mladíkovi v bezvedomí pomohol.

25-ročný muž následne absolvoval CT vyšetrenie hlavy, ktoré ukázalo, že má prasknutú lebku a život ohrozujúce podliatiny, čo si vyžadovalo okamžitú operáciu. Podľa lekárov sa zo zranení úplne zotaví, bolo však šťastie, že sa nachádzal priamo v nemocnici.

Foto: ABC 7

Ak by pri ťažkom úraze hlavy dostal pomoc neskôr, mohol skončiť s poškodeným mozgom. Brandon Schneider za svoje uzdravenie vďačí nielen starostlivosti, ktorú dostal, ale aj aktívnemu životnému štýlu a hodinkám Apple Watch.

Brandon všetkým používateľom Apple Watch odporúča, aby si vo svojich hodinkách nastavili tiesňové kontakty, ktoré automaticky privolajú pomoc v prípade núdze.

Aktuálna cena modelu Apple Watch Series 6