xiaomi

FOTO: Xiaomi Mi MIX 4 ponúkne neviditeľný selfie fotoaparát a sekundárny displej na zadnej strane

Doslova neviditeľný.

Spoločnosť Xiaomi chystá svoj možno najvýkonnejší a najfuturistickejší smartfón, aký kedy vyrobila. Reč je o Mi MIX 4, zariadení z obľúbeného radu Mi MIX, pri ktorom čínsky výrobca vždy rád experimentoval s rôznymi zaujímavými črtmi. A pokračovanie tohto radu rozhodne nebude výnimkou.

Na čo sa môžeme tešit? Na túto otázku nám odpovedá nový príspevok od informátora Ice universe na Twitteri. Konkrétne uvádza, že Xiaomi plánuje pri novom smartfóne zaviesť neviditeľný selfie fotoaparát. Áno, poputuje pod displej, pričom pojem “neviditeľný” má byť doslovný. Akékoľvek stopy či presnú polohu snímača voľným okom nebude možné zaregistrovať.

Xiaomi s foťákom pod displejom experimentuje už dlho, pričom disponuje viac ako jednou generáciou tejto technológie. Nikdy sme sa jej ale nedočkali v prostredí komerčného zariadenia. Na základe vyššie uvedených informácií to však vyzerá, že práve Mi MIX 4 si pripíše toto významné prvenstvo. A dáva to význam, keďže, ako už bolo spomenuté vyššie, práve zariadenia z radu Mi MIX sú akýmisi “pokusnými králikmi”. Nie je vylúčené, že ak sa selfie foťák pod displejom uchytí a nebude robiť príliš veľké problémy, Xiaomi technológiu použije pri viacerých zariadeniach, a to nielen z radu Mi MIX.

Xiaomi Mi MIX 4 dostane väčší sekundárny displej

To ale nie je jediná novinka týkajúca sa nového smartfónu. Ďalší informátor, HoilNDI, na Twitter nahral niekoľko fotografií, ktoré majú vyobrazovať zadnú stranu Mi MIX 4. Ako môžete sami vidieť, foto modul bude útočiskom nielen pre objektívy, ale aj 1,1-palcový sekundárny OLED displej, podobne ako pri Mi 11 Ultra. V tomto prípade však vyzerá byť oveľa väčší, čo znamená, že rozhodne bude aj užitočnejší.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!

Mi MIX 4 určite príde, nakoľko bol jeho debut potvrdený ešte vo februári. A hoci nám presný dátum predstavenia zatiaľ nie je známy, predpokladá sa, že sa nám zariadenie ukáže v auguste popri novej verzii operačného systému MIUI, píše server NDTV Gadgets.

A čo ostatné špecifikácie? Smartfón má získať FHD+ displej, pod ktorým nájdeme vysoko výkonný čipset Snapdragon 888 od Qualcommu a 4 500 mAh batériu s podporou 120 W drôtového a 80 W bezdrôtového nabíjania. Žiaľ, viac sa o jeho výbave v tomto okamihu nevie.