Blizzard bojuje s vážnymi obvineniami, šéf spoločnosti odstupuje z funkcie

Vraj sa chce venovať novým príležitostiam.

Blizzard si prechádza skutočne krušným obdobím. Americký štát Kalifornia koncom júla podal žalobu na adresu známeho herného štúdia, pričom sa odvoláva na početné prípady sexuálneho obťažovania v priestoroch firmy. Prípad počas nasledujúcich dní stále eskaloval, nakoľko sa krátko po podaní žaloby objavili ďalšie príbehy opisujúce neprijateľné správanie zo strany predstaviteľov.

Blizzard sa samozrejme pokúsil svoju komunitu uistiť, že robí všetko preto, aby sa nič také už nikdy neopakovalo. Krátko na to však prezident spoločnosti, J. Allen Brack, odstupuje z funkcie. O rozhodnutí teraz už bývalého predstaviteľa boli zamestnanci informovaní len dnes ráno. Prečo tak urobil? Vraj sa chce “venovať novým príležitostiam”. V oficiálnom oznámení spoločnosti stojí, že veducú funkciu prevezmú Jen Oneal, bývalá šéfka Vicarious Visions, a Mike Ybarra, bývalý výkonný vedúci pre Xbox.

“Som presvedčený, že Jen Oneal a Mike Ybarra poskytnú spoločnosti Blizzard vedenie, ktoré potrebuje na plné využitie svojho potenciálu, a urýchlia tempo zmien. Očakávam, že tak budú robiť s nadšením a entuziazmom a že im možno dôverovať, že povedú s najvyššou mierou integrity a oddanosti zložkám našej kultúry, ktoré robia spoločnosť Blizzard takou výnimočnou,” prehlásil J. Allen Brack.

FOTO: Wall Street Journal

Renomé Blizzardu utrpelo obrovskú ranu, viacero streamerov končí

Blizzard, formálne Activision Blizzard, je jedným z najväčších herných štúdií na svete. Stojí za viacerými svetoznámymi ságami, ako je napríklad Diablo či Warcraft (a World of Warcraft). Aktuálne sa spoločnosť každý mesiac pýši 435 miliónmi aktívnych užívateľov, pričom v prvom kvartáli 2021 si na účet pripísala čistý zisk o výške až 2 miliárd dolárov (1,68 miliardy eur).

Nedávne udalosti však renomé spoločnosti rozhodne nepomohli. Dôkazom sú viacerí známi streameri a tvorcovia obsahu z hry World of Warcraft, ktorí na znak protestu s titulom skončili. Ako príklad možno uviesť YouTuberov Preach Gaming a MadSeasonShow.