Tim Cook chce pred odstúpením z postu CEO Apple vydať ešte jeden rad nových produktov

Apple sa ale v poslednom období výrazne zaujíma o virtuálnu a rozšírenú realitu, čiže je pravdepodobné, že posledný rad produktov, ktorý Cook predstaví, bude z tohto súdka.

Pred pár dňami to bolo presne 10 rokov od vtedy, čo Tim Cook nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti Apple. Pozíciu prevzal od legendárneho Steva Jobsa, ktorý žiaľ krátko po opustení vysoko postaveného kresla podľahol zákernej chorobe. Cook pritom nedávno prehlásil, že o 10 rokov už zrejme v spoločnosti pôsobiť nebude, a tak sa začala objavovať otázka, kto ho v jeho pozícii nahradí, keď príde čas.

To ešte nie je tak úplne jasné, nakoľko 10 rokov je stále pomerne dlhá doba. Podľa najnovšej správy od Marka Gurmana z Bloomberg, na ktorú upozornil server 9to5Mac, chce Tim Cook počas tohto obdobia predstaviť ešte minimálne jeden rad produktov. O čo pôjde?

Žiaľ, ani na túto otázku zatiaľ neexistuje konkrétna odpoveď. Apple sa ale v poslednom období výrazne zaujíma o virtuálnu a rozšírenú realitu, čiže je pravdepodobné, že posledný rad produktov, ktorý Cook predstaví, bude z tohto súdka. Dlhšie sa však špekuluje aj o vlastnom elektromobile spoločnosti Apple, ktorý mal/má debutovať ako Apple Car.

Apple zrejme vydá skôr AR headset ako elektromobil

Gurman verí, že sa skôr dočkáme okuliarov s rozšírenou realitou než elektromobilu. Dočkať by sme sa ich mali niekedy v polovici aktuálnej dekády. Ďalej má Apple pracovať aj na headsete so zmiešanou realitou, ktoré by mohli na trh doraziť už budúci rok.

Cook prehlásil, že o 10 rokov už zrejme v spoločnosti nebude. To však neznamená, že ako CEO zotrvá presne ďalších 10 rokov. Podľa Gurmana aktuálny CEO Apple zostúpi zo svojej pozície niekedy medzi rokmi 2025 a 2028. V roku 2025 má totiž končiť aj jeho mzdová zmluva.

Čo by ste radšej videli skôr vy, elektromobil alebo AR headset?