Apple chystá inteligentné okuliare, s micro OLED displejmi mu má pomôcť TSMC

Micro-OLED

Apple sa spojil s taiwanskou spoločnosťou TSMC. Renomovaný výrobca čipov má gigantovi pomôcť s produkciou pokročilých micro-OLED displejov, ktoré budú použité v nadchádzajúcich AR zariadeniach. Jedným z nich sú aj pripravované inteligentné okuliare.

Micro OLED displeje ponúkajú oproti štandardným OLED panelom kopu užitočných vylepšení. Ich takmer priame spojenie s čipom umožní, aby boli menšie, tenšie a taktiež efektívnejšie v rámci spotreby energie, informuje server MacRumors. Tento typ displejov je tak ideálny pre menšie zariadenia, ako napríklad inteligentné AR okuliare, ktoré gigant plánuje už nejaký ten piatok.

Práve o produkciu micro-OLED displejov sa má postarať spoločnosť TSMC. Proces je však ešte len v ranom štádiu. Údajne potrvá ešte niekoľko rokov, kým bude všetko pripravené na prechod do štádia veľkovýroby. Displeje, ktoré sa momentálne vyrábajú, sú veľmi malé. Ich veľkosť vraj nepresahuje hranicu 2,5 cm.

Uvedené informácie viac-menej korešpondujú so špekuláciami, podľa ktorých má Apple vydať svoje inteligentné okuliare niekedy okolo roku 2023.

Zdroj: MacRumors

Apple prejavuje záujem aj o technológiu microLED

Výrobca taktiež skúma možnosti technológie microLED. Ešte minulý rok mal dokonca investovať približne 330 miliónov dolárov do vývoja tohto typu panelov, ktorými budú vybavené zariadenia ako Apple Watch, iPady či MacBooky.

MicroLED sa od štandardnej LED odlišuje prevažne veľkosťou použitých komponentov. Sú o niečo tenšie, no zároveň ponúkajú vyšší kontrast farieb. Sú taktiež výbornými kandidátmi pre skladacie smartfóny či smartfóny navrhnuté pre zahnutý displej.

iPad Pro od Apple
Zdroj: Apple

Cieľom je menšia závislosť na displejoch od Samsungu

Cieľ je jednoduchý. Investície do oboch spomenutých technológií (microLED a micro-OLED totiž nie sú to isté), mu majú zaručiť menšiu závislosť od displejov spoločnosti Samsung. Práve ten je aktuálne jeho hlavným dodávateľom.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Objavili sa taktiež informácie o tom, že Apple na území Taiwanu vlastní niekoľko neoznačených laboratórií. Zaujímavou správou je, že sa nachádzajú len kúsok od továrne spoločnosti TSMC. Zamestnanci sú však zaviazaní striktnou dohodou o mlčanlivosti, a tak nám toho veľa neprezradia.

Sme zvedaví, čo všetko si na nás Apple v najbližšom období chystá.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať