Apple Car sa v priebehu len 18 minút nabije na 80 %, maximálna rýchlosť presiahne 250 km/h

Na prácach sa podieľa viacero významných mien.

Apple plánuje v najbližších rokoch rozšíriť svoje portfólio o nový produkt v podobe elektromobilu. Projekt, ktorý má byť podľa aktuálnych plánov zrealizovaný do roku 2024, nesie názov Apple Car.

Ak chce spoločnosť splniť nastavený deadline, musí zamakať. Včera sme vás informovali, že Apple môže už v najbližších dňoch uzavrieť spoluprácu s automobilkou Kia, do ktorej má v pláne investovať až 3,6 miliardy dolárov. Okrem iného sa Kia bude starať aj o samotnú výrobu elektromobilu, kapacity sa majú pohybovať okolo 100 tisíc kusov ročne.

To však nie je všetko. Americký gigant si na pomoc najal aj Dr. Manfreda Harrea z automobilky Porsche, informuje server NoypiGeeks. Ide tak o ďalší jasný dôkaz, že Apple na jeho prvom elektromobile záleží a má dostatok zdrojov na to, aby naplnil všetky svoje ambície. Harrer v Porsche pôsobil viac ako desať rokov a podieľal sa na vzniku mnohých obľúbených vozidiel, ako napríklad rad Cayenne. Rozhodne sa teda máme na čo tešiť.

Apple Car z 0 na 100 zrýchli v priebehu 3,5 sekundy

Dostupné sú už dokonca aj prvé informácie ohľadom špecifikácií Apple Car. Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že elektromobil použije platformu E-GMP od Hyundai, ktorá ponúka dojazd až 300 míľ (cca 482 km) na jedno plné nabitie. Samotná batéria sa má nabíjať skutočne bleskovou rýchlosťou – 80 % kapacity v priebehu len 18 minút. Rýchle 5-minútové nabíjanie by malo vozidlu poskytnúť dostatok šťavy na 60 míľ (96 km).

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Maximálna rýchlosť Apple Car by mala presahovať 250 km/h, pričom na úroveň 100 km/h má byť elektromobil schopný zrýchliť v priebehu len 3,5 sekundy.

Podľa najnovších plánov by sa malo vozidlo dostať na cesty do roku 2024. Kuo však tvrdí, že sa tak stane najskôr v roku 2025, pričom rok 2028 vidí ako najpravdepodobnejšiu možnosť. Ako referenciu použil bežný iPhone, ktorému údajne trvá 18 až 24 mesiacov, než vstúpi do štádia masovej produkcie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať