bmw CE 04

BMW predstavilo štýlový elektrický skúter, na jedno nabitie prejde 130 kilometrov

Pripravený na novú éru mestskej mobility.

Automobilka BMW predstavila v roku 2017 prototyp elektrického skútra Concept Link, verejnosti ho vtedy predviedla na podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Mestský skúter konceptom nezostal, po 4 rokoch automobilka ukázala jeho sériovú podobu.

BMW CE 04, ako sa skúter nazýva, je už od pohľadu štýlovým dopravným prostriedkom. Dvojkolesový tátoš sa automobilke podaril, aspoň tak môžeme súdiť podľa jeho futuristického vzhľadu a technickej špecifikácie.

bmw
Foto: BMW

Skúter je vybavený kvapalinou chladeným elektromotorom s maximálnym výkonom 31 kW. Z 0 na 50 kilometrov za hodinu zrýchli za 2,6 sekundy. Pre opatrnejších pouličných pretekárov BMW pripravilo verziu s nižším výkonom 23 kW. Obe verzie ale dosahujú maximálnu rýchlosť na úrovni 120 kilometrov za hodinu.

Výkonnejší model prejde na jedno nabitie 130 kilometrov. Typ s priškrteným výkonom rovných 100 kilometrov. Trakčná batéria disponuje kapacitou 8,9 kWh. Pomocou bežnej nabíjačky s výkonom 2,3 kW sa skúter nabije za 4 hodiny a 20 minút.

bmw CE 04
Foto: BMW

Ak si ale zákazník prikúpi výkonnejší AC adaptér (6,9 kW), čas nabíjania sa skráti na 1 hodinu a 20 minút. Nabíjanie v rozmedzí od 20 do 80 % kapacity batérie potrvá iba 45 minút. V BMW nepodcenili ani ostatné dôležité prvky.

bmw
Foto: BMW

Dynamickému zrýchleniu kontruje výkonný brzdový systém. Vpredu sa nachádza dvojitá kotúčová brzda, vzadu samostatný brzdový kotúč. Doplnené sú o ABS. Za príplatok môže mať zákazník systém ABS Pro, ktorý dôslednejšie kontroluje činnosť brzdovej sústavy aj pri rezaní zákrut.

TIP REDAKCIE
Okamžité platby medzi bankami prichádzajú, prevod peňazí potrvá pár sekúnd
skuter
Foto: BMW

Podobne ako v modernom aute, aj skúter BMW CE 04 vodičovi ponúka niekoľko jazdných režimov. Zvoliť si môže ekologickú jazdu, režim pre jazdu po ceste alebo jazdu v daždi. Dynamický režim pomôže v situáciách, kedy sa jazdec potrebuje dostať z bodu A do bodu B čo najrýchlejšie.

skuter
Foto: BMW

Nebol by to moderný dopravný prostriedok, keby nemal displej. 10,25-palcová LCD obrazovka okrem prevádzkových údajov zobrazí aj navigáciu a umožňuje prepojenie so smartfónom. Predné, zadné i smerové svetlá využívajú LED technológiu.

bmw
Foto: BMW

Za príplatok automobilka pridá adaptívne osvetlenie v zákrutách a animácie, ktorými sa svetlá prejavia pri zapnutí a vypnutí skútru. Vo výbave nájdeme aj ďalšie veci, napríklad odkladací priestor na prilbu, USB-C port alebo asistenčné systémy ASC a DTC.

Skúter CE 04 zatiaľ nedostal oficiálnu cenovku. Rovnako automobilka neprezradila, kedy ho uvedie na trh. Niečo nám ale napovedá, že nepôjde o lacnú záležitosť. Dostupnosť by sme odhadovali na koniec roka, možno až na rok 2022.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať