Samsung končí s podporou svojich prvých Android hodiniek. Po 8 rokoch

Spomínate si na Galaxy Gear? Stále fungujú.

V roku 2013 predstavila spoločnosť Samsung hodinky Galaxy Gear. Už vtedy sa chválili AMOLED displejom, ale aj zabudovaným fotoaparátom a operačným systémom Android. Aj keď majú tieto hodinky svoje najlepšie časy dávno za sebou, výrobca ich stále podporuje.

To už však dlho platiť nebude, ako informuje Sammobile. Samsung 5. augusta prestane v hodinkách Galaxy Gear podporovať obchod Galaxy Store, čím prestanú fungovať aplikácie a ďalšie pridružené služby.

hodinky
Foto: Sammobile

Kto bude chcieť tieto hodinky používať naďalej, musí ich operačný systém Android aktualizovať na platformu Tizen. Táto aktualizácia je pre hodinky dostupná od roku 2014. Nie je známe, koľko používateľov nosí na zápästí neaktualizované hodinky z roku 2013.

Očividne je ich ale dosť na to, aby si dal Samsung prácu s informovaním o ukončení podpory obchodu Galaxy Gear. Mnohí možno ani netušili, že Samsung hodinky podporoval aj dlho potom, ako ich nahradili podstatne modernejší súrodenci, už od výroby vybavení operačným systémom Tizen.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!
samsung
V roku 2013 Samsung nepredstavil iba hodinky Galaxy Gear, ale aj S Pen smartfón Galaxy Note 3

Zaujímavé je aj načasovanie ukončenia technickej podpory. Samsung 11. augusta predstaví nové hodinky Galaxy Watch 4, ktoré sa, aspoň čiastočne, vrátia ku koreňom – poháňať ich bude opäť Android, presnejšie platforma WearOS od Google, na vývoji ktorej sa podieľal aj Samsung.

Na rozdiel od hodiniek z roku 2013, tie súčasné sa nebudú dať aktualizovať na nový operačný systém, čo je veľká škoda. Vlastníci modelov Galaxy Watch, Active2, Watch 3 a spol. tak budú musieť zotrvať na platforme Tizen. Alebo svoje hodinky vymenia za nové, čo by sa Samsungu istotne páčilo najviac.

Pokiaľ niekde v zásuvke náhodou uchovávate hodinky Galaxy Gear ako pozostatok nedávnej technologickej minulosti, vedzte, že vám od augusta nebudú fungovať aplikácie, pokiaľ ich neaktualizujete na OS Tizen.