Nokia 9 PureView

Nokia vraj chystá vlajkový 5G smartfón, predstaviť ho má v novembri

Dočkáme sa konečne vlajkovej Nokie?

Väčšina výrobcov smartfónov ponúka svojim zákazníkom aj zariadenia z najvyššej triedy, teda vlajkové lode. Nokia je výnimkou. Naposledy do týchto vôd vstúpila v roku 2019 s modelom 9 PureView. Rok predtým vznikla taktiež Nokie 8 Sirocco.

Nokia 9 PureView bol pomerne zaujímavým smartfónom, no veľa úspechov na trhu nezožal. O jeho nástupcovi sa špekulovalo mnohokrát, vzniknúť mal model Nokia 9.1, 9.2 či 9.3 PureView, ani jeden sa však do týchto chvíľ na trh nedostal.

Nokia sa sústredila na smartfóny z kategórie nižších a stredných tried, kde sa značka nakoniec cíti asi najlepšie. Po dlhšom čase tu máme opäť informáciu o nadchádzajúcom high-end smartfóne. Tentokrát by ale mala byť spoľahlivejšia.

nokia 9 pureview
Prvá a zároveň posledná vlajková loď značky Nokia – model 9 PureView

Prezradil ju totižto Zhang Yucheng, produktový manažér čínskej divízie značky Nokia, uvádza server gizchina.com. Podľa neho výrobca predstaví vlajkový 5G smartfón 11. novembra na trhu v Číne. Dátum nie je náhodný.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Na 11. novembra v Číne pripadá takzvaný Deň nezadaných. Z nenápadnej tradície slobodných sa časom stal najväčší nákupný sviatok čínskeho spotrebného trhu.

Nokia chystá pre Čínu viacero noviniek. Nedávno sme písali o zariadeniach strednej a vyššej strednej triedy X60 a X60 Pro, ktoré majú byť na tamojšom trhu predávané s operačným systémom HarmonyOS od Huawei.

Podobný osud zrejme čaká aj vlajkovú loď, ktorá by mohla byť označená ako X70, resp. X70 Pro. Zostáva len veriť, že nové zariadenia dostanú aj do Európy, pokiaľ sa teda aktuálne správy potvrdia. Ak sa tak stane, HarmonyOS nahradí to, na čo sme zvyknutí – operačný systém Android v čistej forme bez grafickej nadstavby.

Na ďalšie detaily si musíme počkať.