iPhone 13 vraj ponúkne bezdrôtové reverzné nabíjanie, AirPods tak budete môcť nabíjať aj telefónom

Podporované vraj majú byť aj Android zariadenia.

Nadchádzajúci rad smartfónov spoločnosti Apple, iPhone 13, ponúkne mnoho zaujímavých a vítaných vlastností. Nepochybne medzi ne spadá napríklad implementácia displeja s vysokou obnovovacou frekvenciou, menší výrez či rýchlejší procesor. Po novom sa však dozvedáme, že okrem toho nové smartfóny ponúknu ešte jednu zaujímavú novinku, s ktorou boli doposiaľ oboznámení len užívatelia Androidu.

Ako píše server iMore, rad iPhone 13 údajne ponúkne bezdrôtové reverzné nabíjanie, ktoré bolo pôvodne naplánované ešte pre predminuloročné modely iPhone 11. Bude to možné vďaka väčším cievkam, ktoré pôjdu ruka v ruke aj s efektívnejším odvodom tepla a rýchlejšími kapacitami v oblasti bezdrôtového nabíjania. Inými slovami, zariadenia podľa všetkého ponúknu rýchlejšie nabíjanie pri nižšej teplote. Okrem toho to sprístupní aj možnosť reverzného nabíjania. Tvrdí tak YouTuber EverythingApplePro vo svojom novom videu (nižšie).

Cez iPhone 13 bude možné nabíjať slúchadlá AirPods, iné smartfóny iPhone či dokonca aj Android zariadenia

Aké výhody to prinesie? Kopu. Vďaka podpore pre reverzné nabíjanie budú môcť užívatelia priamo cez smartfón bezdrôtovo nabíjať iné zariadenia kompatibilné s Qi štandardom, čiže napríklad iné smartfóny iPhone či bezdrôtové slúchadlá AirPods. Nevylučuje sa však ani tá možnosť, že reverzné nabíjanie bude podporovať aj niektoré Android zariadenia.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Užívatelia Android smartfónov majú reverzné nabíjanie k dispozícii už niekoľko rokov. Apple sa však tejto funkcie z neznámych dôvodov zdráhal. Pôvodne mala byť súčasťou radu iPhone 11, no nestalo sa tak. Neskôr sa začalo predpovedať, že sa reverzné nabíjanie stane súčasťou iPhone 12, no ani toho sme sa nedočkali. Je teda možné, že teraz tomu bude inak? Áno, určite je, no nič nebude 100-percentne isté, kým nám nebudú smartfóny oficiálne predstavené. Stať by sa tak malo v septembri.

Chcete o iPhone 13 vedieť viac? Ostatným pripravovaným novinkám týkajúcich sa nadchádzajúceho radu smartfónov od Apple sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.