iphone-11-pro

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max OFICIÁLNE: 3 fotoaparáty, neprekonateľný výkon a vysoká cena

Apple práve predstavil iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Tu je všetko, čo o nich potrebujete vedieť!

Po tom, ako Apple predstavil cenovo dostupnejší iPhone 11 na rad prichádzajú prémiové modely s prívlastkom „Pro“. Obe nové zariadenia, iPhone 11 Pro a 11 Pro Max, pritom vyzerajú veľmi podobne ako minuloročné modely iPhone XS a iPhone XS Max. Jedna zmena je však zrejmá hneď na prvý pohľad – zadné fotoaparáty.

Nový iPhone 11 Pro má totiž tri zadné fotoaparáty usporiadané do trojuholníka. iPhone 11 Pro ponúka 5,8-palcový displej, zatiaľ čo iPhone 11 Pro Max až 6,5-palcový displej.

Apple tvrdí, že iPhone 11 Pro je navrhnutý pre ľudí, ktorí chcú „najsofistikovanejšiu technológiu“. Novinky budú dostupné v zelenom, space gray, striebornom a zlatom prevedení. Oba smartfóny okrem iného ponúkajú aj vynovený OLED displej, ktorý je ešte jasnejší – dosahuje až 1 200 nitov, kontrastný pomer 2 milióny ku 1 a je o 15 percent energeticky efektívnejší. Apple ho nazýva Super Retina XDR.

Absolútnou samozrejmosťou je využitie nového a najvýkonnejšieho čipsetu pre smartfóny – Apple A13 Bionic. Apple pritom tvrdí, že ich nový čipset ponúka najlepšiu platformu pre strojové učenie v smartfóne.

Apple preto tvrdí, že 5,8-palcový iPhone 11 Pro by mal na jedno nabitie vydržať o 4 hodiny dlhšie než iPhone XSiPhone 11 Pro Maxo 5 hodín dlhšie než iPhone XS Max.

TIP REDAKCIE
Covid, lečo aj Vlhová: Toto sú trendy vo vyhľadávaní na slovenskom Googli

iPhone 11 Pro: Zameraný na foto a video

Najväčšie zmeny sa jednoznačne udiali na zadnej strane. Zadnej strane totiž velí štvorcový modul s troma fotoaparátmi. Tešiť sa napríklad môžete na nový 12 Mpx ultraširokouhlý snímač so zorným uhlom 120 stupňov.

Fyzické vylepšenia sú však len čiastočným príbehom toho, na čom Apple pracoval. Veľké zmeny sa udiali aj v oddelení softvéru. Bolo to nutné, inak by Apple nedokázal držať krok s telefónmi výrobcov ako Google, Samsung či Huawei. Chýbať preto nemôže nočný režim, ktorý sa zapína automaticky pri zhoršených svetelných podmienkach.

No a nakoniec, nemysliteľné sa stalo skutočnosťou. Apple do balenia iPhone 11 Pro pridáva 18 W rýchlonabíjačku.

Cena iPhone 11 Pro začína na 999 dolároch, cena iPhone 11 Pro Max zas na 1 099 dolároch. Európske ceny zatiaľ nepoznáme.

…na tomto článku momentálne pracujeme. Viac informácií pribudne už čoskoro.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať