Galaxy watch 3

Galaxy Watch 3 dostávajú aktualizáciu, zlepšuje jednu z dôležitých funkcií

SpO2 bude pracovať spoľahlivejšie.

Galaxy Watch 3 sú prvými hodinkami Samsungu, ktoré obsahujú funkciu SpO2, teda monitorovanie nasýtenia krvi kyslíkom. Obľúbenú zdravotno-športovú funkciu sa rozhodol výrobca vylepšiť prostredníctvom aktualizácie.

80 MB softvérový balíček pre hodinky Galaxy Watch 3 veľa noviniek neobsahuje, najzásadnejšou je práve zlepšenie presnosti a spoľahlivosti monitorovania nasýtenia krvi kyslíkom. Okrem toho inžinieri vylepšili stabilitu operačného systému a doplnili podporu pre hlasového trénera v spojení s bezdrôtovými slúchadlami.

Aktualizácia pre hodinky Galaxy Watch 3 je momentálne dostupná v Indii, uvádza TizenHelp. Je len otázkou času, kedy sa dostane do ostatných končín sveta, vrátane Európy. Aj keď nejde o zásadnú inováciu, vlastníkov súčasných hodiniek Samsung istotne poteší.

galaxy watch 3
Foto: TizenHelp

Samsung si na súčasnú generáciu hodiniek spomenul popri prípravách na predstavenie nových modelov Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic, ktoré budú na rozdiel od aktuálnej generácie iné. Operačný systém Tizen totižto nahradí Wear OS od Google so širšou aplikačnou podporou.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Vlastníci existujúcich modelov hodiniek s operačným systémom Tizen sa ale nemusia obávať toho, že sa na nich softvérový tím Samsungu vykašle. Juhokórejský výrobca sa zaviazal, že súčasným hodinkám poskytne trojročnú softvérovú podporu.

Ak ste si teda zadovážili hodinky Galaxy Watch 3, aktualizácie budete dostávať minimálne do augusta 2023. Rovnako dlhá softvérová podpora prislúcha aj vlajkovým smartfónom Samsung Galaxy, ako aj vybraným modelom strednej triedy Galaxy A.