Windows 11 pôjde aj na MacOS: Parallels Desktop upresňuje, kedy sa tak stane

Chvíľu to potrvá.

Microsoft minulý týždeň predstavil ďalšie rozšírenie svojho operačného systému – Windows 11. Nová verzia nás potešila nemalou náložou nových a šikovných funkcií, no okrem toho aj modernejším dizajnom. Nebude však dostupná len pre bežné platformy. Chystá sa totiž aj variant pre Macy, informuje MacRumors.

S touto správou prichádza známy a obľúbený softvér na virtualizáciu Windows pre macOS, Parallels Desktop. Poniektorí užívatelia totiž na svojich Macoch spúšťajú virtualizované pracovné plochy so systémom Windows.

Spoločnosť potvrdzuje, že systém príde, no vraj stále čaká na sprístupnenie niektorých funkcií, ako je napríklad integrácia Teams a aplikácií pre Android. Na kompatibilite pre Macy vraj začne pracovať vtedy, keď sa tieto a niektoré ďalšie dôležité funkcie dostanú do Windows 11 Preview.

Windows 11 dorazí aj na Macy, chce to však trpezlivosť

“Keďže bol systém Windows 11 predstavený len nedávno, tím z Parallels Engineering čaká na oficiálne zostavenie Windows 11 Insider Preview, aby mohol začať študovať zmeny vykonané v novom operačnom systéme s cieľom zabezpečiť plnú kompatibilitu v budúcich aktualizáciach Parallels Desktop,” povedal Nick Dobrovolskiy, viceprezident pre inžinierstvo a podporu, pre portál iMore.

TIP REDAKCIE
SpaceX píše históriu: Do vesmíru vynesie doposiaľ najťažší satelit!

Ten ďalej vo svojom článku uvádza, že aj keď prvá Insider Preview vyšla už v pondelok, jej šírenie nebolo bezchybné a stále v nej chýbajú mnohé dôležité funkcie. Tie by sa do systému mali dopracovať neskôr tohto roku, pričom ako príklad možno opäť použiť integráciu služby Microsoft Teams či podporu pre Android aplikácie. Tím z Parallels Engineering teda radšej počká.

Nakoľko je Windows 11 stále veľmi mladý systém, je ešte celkom ďaleko od svojej plnohodnotnej podoby. Z tohto dôvodu o jeho virtualizácii pre Macy nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie. Spoločnosť je však odhodlaná svoj cieľ splniť. Chce to len čas.