Špičkové komponenty aj prémiové funkcie: Samsung Galaxy Z Fold3 má byť schopný merať krvný tlak

Ešte výkonnejší, ešte šikovnejší.

Samsung si necháva na kvalite svojich zariadení skutočne záležať. Už tento rok nám má predstaviť nové rozšírenie radu skladacích zariadení Galaxy Z Fold, ktoré debutuje ako Galaxy Z Fold3. Zariadenie sa má vyznačovať špičkovými špecifikáciami aj prémiovými funkciami, vďaka čomu bude šikovnou pomôckou aj pre tých najnáročnejších užívateľov.

Zatiaľ sa o smartfóne viac-menej len špekuluje, no je isté, že pôjde o poriadnu vlajkovú loď. Najnovšie predpoklady dokonca naznačujú, že Galaxy Z Fold3 bude schopný merať krvný tlak, arteriálnu stuhnutosť a ďalšie hodnoty súvisiace s obehovým systémom.

Samsung Galaxy Z Fold3 môže údaje zbierať hneď niekoľkými spôsobmi

Naznačuje to patent, o ktorý sa s verejnosťou prvýkrát podelil Mark Peters z LetsGoDigital, informuje TechRadar. Existovať má hneď niekoľko spôsobov merania, a to podľa toho, v akej polohe sa smartfón nachádza. Senzory sa môžu nachádzať na vonkajšej strane, kde budú ľahko dostupné pri bežnom používaní (resp. keď je zariadenie otvorené). Nachádzať by sa však mohli aj vo vnútri. Možné spôsoby sú znázornené na snímke pod týmto odsekom.

Zatiaľ sa síce v súvislosti s implementáciou snímačov schopných merať biometrické údaje spomína len Samsung Galaxy Z Fold3, no tento systém by mohol byť uplatnený pri akomkoľvek smartfóne, ktorého displeje sa skladajú smerom dnu.

TIP REDAKCIE
Repasovaný iPhone alebo PS5: Orange si k Vianociam pripravil niekoľko noviniek

Aktuálna cena Samsung Galaxy Z Fold 2

Pochopiteľne, nie je to funkcia, ktorú bude využívať každý, no človek nikdy nevie, kedy sa mu niečo také môže hodiť. Je pravda, že údaje tohto typu už dokážu dlhšie snímať nositeľné zariadenia v podobe hodiniek a fitness náramkov, no tie nie každý nosí. Je preto potešujúce vidieť, že aspoň časť ich funkcií pomaly smeruje aj do smartfónov.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať