tesla

Cesta Elona Muska: Vizionár odmietol niekoľko pracovných ponúk na Wall Street, dnes má na konte 187 miliárd dolárov

Odmietol finančníctvo, radšej sa sústredil na expandujúci technologický priemysel.

Elon Musk. Toto meno dnes pozná asi väčšina z vás. Reč je o vizionárovi, ktorý stojí za viacerými úspešnými projektami, ako je napríklad automobilka Tesla či spoločnosť, ktorá nás jedného dňa plánuje dopraviť na povrch Marsu – SpaceX. No nebolo tomu tak vždy. Ak by Musk v minulosti nezariskoval, zrejme by sme dnes ani jednu z týchto vplyvných firiem nepoznali.

Musk v pondelok prehlásil, že pred časom odmietol viacero lákavých pracovných ponúk na Wall Street a radšej začal venovať všetku svoju pozornosť stále expandujúcemu technologickému priemyslu, píše Business Insider. “Bolo mi ponúknutých niekoľko dobre platených pracovných pozícií na Wall Street,” povedal svetoznámy vizionár na pôde súdu amerického štátu Delaware. “Odmietol som.” Neupresnil však, o aké práce išlo.

Prečo na pôde súdu? Toto vyjadrenie totiž prišlo počas súdneho konania vo veci akvizície spoločnosti SolarCity so zameraním na solárne panely z roku 2016. Časť rozhnevaných akcionárov Tesly v roku 2017 zažalovala Elona Muska a ďalších členov predstavenstva automobilky. Musk vraj za firmu SolarCity, ktorú založili jeho bratranci, zaplatil 8,4 miliardy dolárov, viac ako trojnásobok pôvodne plánovanej čiastky. Kľúčovým faktom však je, že z transakcie získal akcie Tesly, čo znamená, že na nej nestratil toľko ako iní investori spoločnosti, informuje Markets Insider.

Elon Musk sa nevydal cestou finančníctva. Namiesto toho sa sústredil na technológie

Elon sa tak rozhodol nevydať po ceste finančníctva. Namiesto toho sa sústredil na technologický priemysel, čo sa mu aj veľmi slušne vyplatilo. Jeden čas sa dokonca bil o titul najbohatšieho človeka na Zemi, a to s Jeffom Bezosom, teraz už bývalým generálnym riaditeľom spoločnosti Amazon. Aktuálne síce sedí na druhej priečke, no rozhodne sa nemá na čo sťažovať. Hodnota jeho bohatstva totiž dosahuje neuveriteľných 187 miliárd dolárov (cca 158 miliárd eur).

TIP REDAKCIE
Američania chcú na Slovensku spraviť poriadok: Toľko hoaxov nestrpia, Facebook reaguje!

Elon Musk, ako už bolo spomenuté vyššie, je zakladateľom spoločností Tesla a SpaceX. Stojí však za viacerými úspešnými projektami, medzi ktoré nepochybne spadá aj spoločnosť Neuralink či tunelárska firma The Boring Company. Áno, ide o tú istú firmu, ktorá nám pred tromi rokmi priniesla vlastný plameňomet.

Nedá sa však povedať, že by sa vizionár odboru financií kompletne vyhýbal. Práve Musk totiž stojí za online bankou X.com, z ktorej sa neskôr stal PayPal. Okrem toho je vášnivým fanúšikom kryptomeny Dogecoin.

Samozrejme, činnosť v toľkých odvetviach je časovo veľmi náročná. Musk pred časom prehlásil, že pracuje približne 85 až 100 hodín týždenne, pričom aby všetko stíhal, musí každý deň rozdeľovať do 5-minútových okien.

Čo plánuje do budúcnosti? Už niekoľkokrát prehlásil, že plánuje predať väčšinu svojho bohatstva, vrátane nehnuteľností, aby mohol finančne podporovať vznik prvej kolónie na Marse. Čo sa ale týka aktuálnejších plánov, v pondelok na súde povedal, že “neznáša” byť generálnym riaditeľom Tesly, pričom by sa vraj radšej venoval dizajnu a inžinierstvu.

Či už podporujete Elona Muska alebo nie, treba uznať, že jeho vplyv na modernú dobu je skutočne obrovský. Elektromobilita, objavovanie vesmíru, čipy na mozgu. Toto všetko sú oblasti, ktoré budú v blízkom období hrať podstatnú úlohu.