Elon Musk predal svoju vilu: Odteraz býva v 37 m2 prefabrikáte priamo v SpaceX

Musk očividne nechce byť viazaný majetkom.

Generálny riaditeľ spoločností TeslaSpaceX, Elon Musk, nedávno predal svoju obrovskú vilu. Za čo ju vymenil? Za dom z prefabrikátu o rozlohe celých 37 metrov štvorcových, informoval server Teslarati. Svoj mini-domček si nechal postaviť priamo v areáli testovacieho centra SpaceX v Texase.

Elon Musk už dávnejšie hovoril o tom, že sa chce zbaviť svojho majetku. Postupne popredal všetky domy a pozemky, ktoré vlastnil až nakoniec predal aj posledný dom. „Rozhodol som sa predať svoj posledný dom,napísal na Twitteri. „Musí sa dostať k veľkej rodine, ktorá tu bude bývať. Je to špeciálne miesto,“ doplnil.

Ide o ďalší dôkaz toho, že Muska veľmi nezaujímajú pozemské ciele. Ako povedal už niekoľkokrát, mieri ku hviezdam, konkrétne k Marsu. Pre zamestnancov SpaceX to taktiež môže byť silný signál, aby sa sústredili. Musk firme venuje veľkú pozornosť a úsilie.

Elon Musk
Boxabl Casita zvnútra.

Dom si prenajíma od SpaceX

Nový domov Elona Muska „Boxabl Casita“ od spoločnosti Boxabl meria len niečo vyše 6×6 metrov. Celková hodnota budovy nemala presiahnuť 50 tisíc dolárov. Musk pritom domček nevlastní, prenajíma si ho od SpaceX.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Je to celkom úžasné,“ povedal na margo malého domu Musk, ktorý si to očividne užíva. Prefabrikát je tak ľahký, že ho dokáže odtiahnuť aj Tesla Model X. Spoločnosť Boxabl je z podpory od jedného z najbohatších ľudí na svete nadšená. Len nedávno predstavila nový model „Space-Boxabl,“ v ktorom by jedného dňa mohli bývať astronauti na Mesiaci alebo na Marse.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať