ps4

3 800 PS4 konzol zadržaných na Ukrajine kryptomeny neťažilo, bežala na nich FIFA

Boti generovali virtuálnu hernú menu.

Bezpečnostné zložky Ukrajiny začiatkom tohto mesiaca informovali, že v jednom z opustených skladov v meste Vinnycia odhalili veľkú kryptomenovú farmu. Počas zásahu zabavili 50 procesorov, 500 grafických kariet a 3 800 konzol PlayStation 4.

Prípad si vyslúžil pozornosť práve vďaka neobvyklému hardvéru. Konzoly PlayStation 4 nie sú zrovna najvhodnejšími zariadeniami na ťažbu kryptomien. Ak ich ale máte pokope niekoľko tisíc a elektrickú energiu kradnete, čo bol nakoniec dôvod razie, ťažba sa môže oplatiť.

Pri pohľade na oficiálne fotografie ukrajinských bezpečnostných zložiek to v sklade naozaj vyzeralo tak, že hardvér slúžil na dolovanie virtuálnych pokladov. Teraz sa však ukázalo, že aktéri využívali konzoly PS4 na iný účel než ťažbu kryptomien. Cieľ ale mali rovnaký – zisk.

IGN informuje o zistení ukrajinských novín Delo, podľa ktorých na konzolách PS4 bežala videohra FIFA 21. Organizátori prostredníctvom softvérových botov získavali hernú menu, za ktorú sa dajú v režime Ultimate Team nakupovať karty. Na jednej z fotiek ukrajinskej polície si môžeme všimnúť vysunuté mechaniky s diskami hry.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji
FIFA
Foto: ssu.gov.ua

Karty s hráčmi vysokej hodnoty si môže používateľ kúpiť za reálne peniaze v rámci lootboxov. Kto však do hry skutočné peniaze investovať nechce, môže si pravidelným hraním hry zarobiť virtuálnu menu, za ktorú karty získa.

Z čoho mali peniaze?

Množstvo konzol tak dokázalo neustálym hraním hry FIFA 21 hromadiť na jednotlivých účtoch virtuálnu menu v zaujímavých objemoch.

Ako sa dá takéto niečo speňažiť? Takto naložené kontá jednoducho predáte na čiernom trhu. Záujemca sa takýmto spôsobom dostane k dobre zabehnutému účtu s dostatkom prostriedkov, resp. hodnotných kariet, z ktorých si môže vystavať hviezdny tím.

Predaj účtov v hre FIFA 21 asi nezarobil toľko, ako ťažba kryptomien. Stále ale mohlo ísť o výnosný biznis, keďže organizátori za spotrebovanú elektrickú energiu neplatili.

Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať