Počet 5G pripojení má tento rok prekonať hranicu 580 miliónov. V roku 2026 to bude viac ako 3,5 miliardy

V Európe má podiel 5G pripojení dosahovať 69 %.

Švédska spoločnosť Ericsson zverejnila svoje predpoklady týkajúce sa expanzie 5G sietí. Podľa nej má počet 5G pripojení tento rok prekonať hranicu 580 miliónov, čo je značné navýšenie oproti minuloročným 220 miliónom. S každým rokom ich však bude pribúdať stále viac a viac, pričom v roku 2026 má toto číslo dosahovať hodnoty presahujúcej 3,5 miliardy, informuje server Reuters.

Aktuálne sa na novú generáciu sietí najrýchlejšie adaptujú oblasti severovýchodnej Ázie vrátane Číny. Tesne za ňou sa nachádzajú Spojené štáty americké. V roku 2026 to vraj ale bude úplne inak – USA sa budú chváliť až 84-percentným podielom 5G pripojení. Čo sa týka Európy, tu má podiel 5G pripojení dosahovať približne 69 %.

huawei

5G sa šíri doslova raketovým tempom

5G tak bude rásť doslova raketovým tempom, pod čo sa podpisuje hneď niekoľko kľúčových faktorov. Spektrum piatej generácie sietí sa začalo šíriť pomerne skoro a najmä veľmi rýchlo, pričom pripojiť sa naň je možné už dokonca aj u nás, na Slovensku, hoci len vo vybraných oblastiach.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!

Samozrejme, aby ste sa mohli na túto sieť napojiť, potrebujete kompatibilné zariadenie. A práve tým sa dostávame k ďalšiemu kľúčovému faktoru. Na trhu dnes nájdete kopu smartfónov podporujúcich 5G, pričom mnohé z nich nespadajú do vysokých cenových kategórií. Dnes smartfón s 5G konektivitou zoženiete doslova aj za pár stoviek.

Aktuálna cena 5G modelu Samsung Galaxy A52