Orange radí Slovákom: K 5G si prikúpte balík dát za 5 €. Toto dostávajú zákazníci v bohatších krajinách!

Najväčší operátor na Slovensku nedávno spustil 5G sieť. Ľudia sú však nespokojní s dátami.

To, že je situácia s operátormi na slovenskom trhu „špecifická“ je známy fakt, s ktorým zákazníci bojujú odnepamäti. Svetielkom na konci tunela sú ponuky od 4ky, Radosti a podobných, no materské firmy ako Orange, Telekom a O2 sú stále drahé. Minimálne v porovnaní s tým, čo sa deje v krajinách okolo Slovenska.

Pekným príkladom je aj najnovší počin najväčšieho operátora na Slovensku, Orange. Ten tento týždeň oficiálne spustil svoju 5G sieť v bratislavskej Petržalke a v časti Banskej Bystrice. Na tom by nič nebolo, 5G spustil aj zvyšok operátorov, Orange tak bol posledným, ktorého táto úloha čakala.

Orange
K 5G Orange začína ponúkať dáta navyše.

Počas prezentácia firma ukázala, že k 5G si zákazníci budú môcť dokúpiť extra dátový balík, keďže to pri 5G dáva zmysel. Zákazníci totiž môžu očakávať väčšie prenosové rýchlosti, ktoré idú ruka v ruke s tým, koľko dát stiahnete.

Za 5 € tak v závislosti od svojho paušálu môžete získať 3 GB, 7 GB alebo 20 GB dát navyše. Možno si poviete, že super! Tento pocit vás rýchlo opustí pri pohľade na to, čo rovnaká firma ponúka v okolitých štátoch. Nemusíme pritom chodiť ďaleko, stačí sa pozrieť na ponuku Orange v susednom Poľsku.

Aká je ponuka v iných krajinách?

Orange je vo zvyšku Európy na nepoznanie

V Poľsku sa Orange musel prispôsobiť trhu, ktorý je extrémne konkurencieschopný. Za 16,50 € tam získate nielen prístup k 5G sieti, ale aj neobmedzené dáta, z ktorých vám až 85 GB pôjde plnou rýchlosťou. To je rozdiel, čo poviete?

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro OFICIÁLNE: Plynulé displeje, kvalitné foťáky aj bleskové nabíjanie

Iné to nie je ani vo zvyšku Európy. V domovskom Francúzsku si za 19,99 € môžete vychutnať 70 GB dát v 5G sieti, pričom ide o paušál s 12 a nie 24-mesačnou viazanosťou. K nemu samozrejme dostanete neobmedzené volania, SMS aj MMS.

Iné to nie je ani v Španielsku, kde za 14,95 € mesačne dostanete 7 GB dát bez volaní alebo za 35 € neobmedzené dáta aj s neobmedzenými volaniami a SMSkami.

Rumunsko, ktorému sa nevedomí často smejú je s ponukou taktiež ďaleko pred Slovenskom. Neobmedzené dáta Orange ponúka za 15 € na mesiac. Získate k tomu aj neobmedzené SMSky, volania (z toho 600 minút aj do zahraničia), 8,40 GB dát v roamingu a Netflix na 6 mesiacov zadarmo.

Je zjavné, že keď sa chce, tak to ide. Akurát nie na Slovensku, kde si pri 5G musíte zaplatiť balík dát navyše. Samozrejme, ak chcete. No kto by chcel rýchlosti 5G pripojenia bez toho, aby ho reálne mohol používať kvôli nedostatku dát? Asi nikto.

Aký názor na to máte vy? Majú podľa vás operátori na Slovensku adekvátne ceny? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať