oneplus nord

OnePlus potvrdzuje príchod Nord 2: Smartfón poženie čipset od MediaTek

So zaťažením na AI.

Spoločnosť OnePlus nás minulý rok ohromila svojím modelom OnePlus Nord, ktorý bol skvelou kombináciou takmer vlajkových kompontentov a viac než sympatickej cenovky. Rad nám síce od toho času už priniesol ako-také rozšírenia, no žiaden z nich sa nedal považovať za adekvátneho nástupcu tohto úspešného smartfónu. To sa však už onedlho zmení.

Ako píše server Android Authority, OnePlus spojil sily s MediaTek a potvrdil, že OnePlus Nord 2 je na ceste k nám. Okrem toho sme sa dozvedeli, že smartfón nepoženie čipset od Qualcommu, ale práve od firmy MediaTek. Konkrétne má ísť o procesor Dimensity 1200 5G, ktorý by mal výkon Nord 2 posunúť ešte bližšie k úrovni, na ktorej sa pohybujú vlajkové lode. Stále však pôjde o mid-range zariadenie.

OnePlus Nord – Zdroj: OnePlus

OnePlus a MediaTek prinášajú nový čipset s veľkým zaťažením na AI

Čipset so sebou prinesie niekoľko skvelých možností, pričom vylepšeniu sa nevyhla ani umelá inteligencia, čiže AI. Podľa všetkého je reč o viac než výrazných vylepšeniach, nakoľko pravé meno procesora znie Dimesnity 1200 AI. Pocítiť by sme ich mali najmä v rámci obrazu, čiže displeja. Výrobca nám dokonca poskytol aj konkrétny príklad – konverziu obsahu z SDR na HDR (Standard Dynamic Range -> High Dynamic Range), konverziu videa v štandardom rozlíšení na HD rozlíšenie, inteligentnejšie prispôsobovanie jasu a mnohé ďalšie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Opičie kiahne boli potvrdené neďaleko slovenských hraníc!

OnePlus okrem toho poukazuje na schopnosť hrania hier, ako napríklad Brawl Stars, pri vysokom snímkovaní, resp. obnovovacej frekvencii. V tomto momente je teda jasné, že smartfón bude disponovať displejom s vyššou obnovovacou frekvenciou. “V OnePlus sa zaväzujeme zdieľať so svetom tie najlepšie technológie a rad OnePlus Nord plní túto misiu v cenovo dostupnejšej kategórii,” prehlásil spoluzakladateľ spoločnosti, Pete Lau.

Zdroj: OnePlus/MediaTek (prostredníctvom Android Authority)

OnePlus Nord 2 sa nám ukáže zrejme ešte tento mesiac, pravdepodobne 24. júla

Zatiaľ nepoznáme presný dátum, kedy by sa nám zariadenie mohlo ukázať. Informátori však tvrdia, že by sa tak mohlo stať v priebehu posledných júlových dní. Najpravdepodobnejší pritom má byť 24. júl.

Čo ostatné špecifikácie? Dočkať by sme sa mali 90 Hz OLED displeja, 4 500 mAh batérie a troch zadných fotoaparátov, ktoré vraj budú pozostávať z 50 Mpx hlavného snímača obrazu, 8 Mpx širokouhlého objektívu a ešte jedného 2 Mpx snímača.

Aktuálna cena obľúbeného OnePlus Nord