Xiaomi oficiálne predstavil Mi 11, prvú vlajkovú loď s čipom Snapdragon 888

Xiaomi včera oficiálne predstavil svoju najnovšiu vlajkovú loď – Mi 11. Ako nám bolo sľubované, ide o vôbec prvý smartfón poháňaný čipom Snapdragon 888.

Xiaomi včera na domácej pôde predstavil svoju najnovšiu vlajkovú loď – Mi 11. Ako sme očakávali, ide o vôbec prvý smartfón poháňaný čipom Snapdragon 888, ktorý Qualcomm predstavil začiatkom tohto mesiaca.

Výrobca však upustil od pôvodnej stratégie. Predošlá séria, Mi 10, pozostávala z dvoch modelov, a to štandardného a vylepšeného, tzv. Pro modelu. Tentokrát bol predstavený len jeden model, ktorý spája tie najlepšie kvality z oboch verzií. Podobný krok nedávno podnikol aj OnePlus, konkrétne pri sérii OnePlus 8T.

Kvalitný displej nesmie chýbať

Na čo sa teda môžeme tešiť? Novinka je z prednej strany pokrytá 6,81-palcovým OLED displejom s QHD+ rozlíšením (3 200 x 1 440 pixelov). V ponuke je aj 120 Hz obnovovacia frekvencia či jas dosahujúci až 1 500 nitov. Významnú úlohu taktiež zohráva ochranná vrstva Gorilla Glass Victus.

Displej je jednou z hlavných predností nového smartfónu. Podľa Xiaomi zlomil celkovo 13 rekordov, a to napríklad v rámci jasu, odrazu, kontrastu či presnosti farieb.

Špičkové komponenty

Interiér vlajkovej lode obýva špičkový čipset Snapdragon 888 od Qualcommu, 8 až 12 GB operačnej pamäte RAM typu LPDDR5 a 128 až 256 GB úložiska typu UFS 3.1. Toto všetko zastrešuje batéria s kapacitou 4 600 mAh, vďaka čomu by zariadenie malo s prehľadom vydržať celý jeden deň, samozrejme, závisí to aj od spôsobu užívania či optimalizácie softvéru.

Batéria podporuje technológiu Mi Charge Turbo, resp. 55 W nabíjanie, vďaka čomu sa nabije v priebehu 45 minút. Ak vám však zapájanie kábla nevyhovuje, môžete využiť bezdrôtové nabíjanie s výkonom 50 W, ktoré svoju povinnosť vykoná do 53 minút. Nechýba samozrejme ani reverzné nabíjanie, ktoré dosahuje výkon 10 W.

Zdroj: Xiaomi

Ako to je s nabíjačkou? Chýba, alebo nie?

Hlavnou otázkou však je, ako to bude s nabíjačkou. Bude v balení, alebo nie? Výrobca nedávno potvrdil, že adaptér skutočne bude v krabičke chýbať, no nie v každom prípade.

Čo to znamená? Xiaomi bude totižto ponúkať dve verzie smartfónu. Jedna bude predávaná bez nabíjačky, druhá bude obsahovať aj adaptér. Ďalšou skvelou správou je, že obidve verzie sa budú predávať za rovnakú cenu. Je nutné dodať, že tieto informácie platia pre čínsky trh. Európska verzia sa môže líšiť.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Tri snímače vzadu, jeden vpredu

Zadná strana smartfónu je domovom pre 108 Mpx hlavný snímač obrazu s clonou f/1.85 a podporou pre OIS (optickú stabilizáciu obrazu), 13 Mpx širokouhlý senzor so 123-stupňovým zorným poľom a clonou f/2.4 a 5 Mpx teleobjektív/makro snímač s clonou f/2.4. V miniatúrnom kruhovom výreze na prednej strane svoje miesto zaujal 20 Mpx selfie senzor.

MIUI 12.5 a MIUI Plus

Xiaomi Mi 11 nie je len prvým smartfónom s čipom Snapdragon 888, ale aj prvým smartfónom s MIUI 12.5. Nová aktualizácia rozhrania prináša nálož nových pozadí, 125 nových zvukov pre notifikácie, nižšiu náročnosť na pamäť či energiu v rámci systémových aplikácií a pozadí, vylepšenia bezpečnosti a mnoho ďalších.

Okrem samotného smartfónu spoločnosť ukázala aj beta verziu rozhrania MIUI Plus, ktoré užívateľom ponúka možnosť lepšie spolupracovať s telefónom prostredníctvom PC. Priamo cez počítač je tak možno napríklad kontrolovať notifikácie či spravovať súbory.

Zdroj: Xiaomi

Snímač odtlačkov prstov slúži nielen na jeden účel

Ostatne smartfón disponuje podporou pre NFC, Wi-Fi 6E či Bluetooth 5.2. Samozrejme, vynechať nemôžeme ani prítomnosť NFC či možnosť spárovať telefón s hneď dvomi bezdrôtovými slúchadlami súčasne.

Zaujímavý je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza pod displejom. Okrem identifikácie užívateľa totižto slúži aj na meranie srdcovej frekvencie.

Tri farebné prevedenia, tri konfigurácie, tri ceny

Xiaomi Mi 11 bude dostupný v troch farebných prevedeniach, a to bielej, modrej a čiernej.

Cena sa líši v závislosti od verzie. Najnižšia konfigurácia (8/128 GB) získala odporúčanú maloobchodnú cenu 3 999 jüanov, čo v prepočte vychádza na zhruba 499 eur bez DPH. Verzia v konfigurácii 8/256 GB má stáť 4 299 jüanov, čiže približne 540 eur bez DPH, zatiaľ čo najvýkonnejšie prevedenie, ktoré kombinuje 12 GB RAM a 256 GB úložiska, sa bude predávať za 4 699 jüanov, čiže okolo 590 eur bez DPH.

Očakávame však, že na našom území bude smartfón o čosi drahší. Stále však pôjde o výhodnú ponuku, ktorá sa nedá len tak ľahko odmietnuť.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať