Samsung posúva latku: Čoskoro má predstaviť 200 Mpx fotoaparát

O krok bližšie k 600 Mpx.

Divízia fotoaparátov spoločnosti Samsung, ISOCELL, môže už čoskoro uviesť na trh prvý snímač s rekordným rozlíšením 200 Mpx, informuje server NoypiGeeks.

Samsung je okrem svojich špičkových smartfónov a procesorov známy aj pre fotoaparáty. Reč je o vôbec prvom výrobcovi, ktorý prišiel na trh so 108 Mpx snímačom. Stalo sa tak ešte v roku 2019.

Snímač s rozlíšením 108 Mpx, konkrétne objektív HMX3, použil aj pri jednom z troch tohtoročných modelov radu Galaxy S21 – Galaxy S21 Ultra.

Samsung posúva hranice

Vyzerá to, že po dvoch rokoch je konečne čas posunúť latku vyššie. Nie je tomu tak dávno, čo sme sa dopočuli, že juhokórejský výrobca pracuje na snímači s rozlíšením 600 Mpx, no na ten si zrejme ešte nejaký čas počkáme. Už v blízkej budúcnosti by sme sa však mohli dočkať nového ISOCELL objektívu s rozlíšením 200 Mpx.

S informáciou pôvodne prišiel známy informátor Ice universe. Podľa jeho príspevku na sieti Twitter má výrobca tento rok uviesť na trh hneď niekoľko snímačov. Najviac však spomedzi nich rozhodne zažiari 200 Mpx fotoaparát.

TIP REDAKCIE
Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky

Presedlanie zo 108 Mpx na 200 Mpx však predstavuje pomerne veľký skok. Preto je možné, že sa dočkáme akéhosi medzistupňa v podobe 150 Mpx objektívu.

Samsung by tak mohol navyšovať kapacity svojich fotoaparátov pravidelne po 50 Mpx, až kým by sa nedostal k vytúženej hranici 600 Mpx. Treba však pripomenúť, že od tohto míľnika nás pravdepodobne delí ešte niekoľko rokov.

Všetko je zatiaľ len predmetom špekulácií. Ak však Samsung skutočne plánuje tento rok prísť s 200 Mpx objektívom, môžeme očakávať, že sa k nám oficiálne informácie dopracujú už čoskoro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať