Skladacie telefóny budú lacnejšie, Samsung testuje novú stratégiu

Predplatné.

Samsung sa pomaly chystá na svoje každoročné podujatie Galaxy Unpacked, na ktorom ukáže svoje najnovšie smartfóny, hodinky a iné obľúbené produkty. Stále častejšie sa však objavujú predpovede, podľa ktorých si na vybrané modely smartfónov počkáme o čosi dlhšie, a to kvôli stále pretrvávajúcemu nedostatku čipov.

To však nie je jediná výzva, ktorej Samsung musí tento rok čeliť. Ako už dlhšie vieme, dočasne sa rozhodol upustiť od svojho populárneho radu Galaxy Note, pričom na jeho miesto dosadil skladacie smartfóny, presnejšie Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold.

Prečo je to výzva? Rad Galaxy Note tu bol s nami dlhé roky, za ktoré si dokázal získať ohromnú popularitu. Zariadenia boli vždy na svoju dobu špičkové, kvalitné a taktiež aj štýlové. Doba však ide dopredu a výrobcovia sa musia prispôsobiť. Odpoveďou Samsungu na stále pokrokovejší priemysel boli skladacie smartfóny, ktoré aj mnohí iní výrobcovia vidia ako jeden zo smerov, ktorými sa môžu telefóny v budúcnosti uberať.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Skladacie smartfóny: Pekná, no drahá myšlienka

Idea skladacích smartfónov je na prvý pohľad veľmí lákavá. Laicky možno povedať, že ide o akési menšie tablety, ktoré možno v prípade potreby preložiť na polovicu, a tak ich premeniť na “bežné” telefóny, ktoré sa bez menších problémov zmestia aj do vrecka. Samozrejme, telo týchto zariadení v zloženom stave je v porovnaní s bežnými smartfónmi približne dvakrát hrubšie.

Kde je háčik? V cene. Technológie, ktoré sú potrebné, aby takýto smartfón vznikol, nie sú najlacnejšie, čo sa nepochybne odráža aj na konečnej maloobchodnej cene.

skladacie smartfony
Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung v Brazílii testuje zaujímavý program, telefóny ponúka za predplatné

Samsung sme vyššie nespomenuli len tak náhodou. Práve tento juhokórejský výrobca totižto aktuálne testuje novú stratégiu, vďaka ktorej by mohli byť skladacie smartfóny o poznanie lacnejšie.

Výrobca na pôde Brazílie testuje zaujímavý program. O čo ide? Zákazníkom umožňuje rok používať Z Fold 2 s tým, že platia mesačný poplatok. Po uplynutí tejto doby si môžu smartfón ponechať, odstúpiť od dohody alebo presedlať na nový model, píše BGR.

Poďme sa na to ale pozrieť trochu podrobnejšie, s pridaním čísel. Zákazník v Brazílii platí za používanie Galaxy Z Fold 2 každý mesiac približne 98 dolárov, čiže zhruba 80 eur, a to po dobu jedného roku. Po uplynutí tejto doby môžu toto predplatné obnoviť, vrátiť starý Fold 2 a presedlať na nový Fold 3. Druhou alternatívou je vrátenie zariadenia a zrušenie predplatného, a treťou, poslednou možnosťou, je si zariadenie ponechať a doplatiť zvyšnú sumu.

Nakoľko sú nové skladacie smartfóny od Samsungu od nás vzdialené už len približne 2 mesiace, zaobstaranie si Galaxy Z Fold 2 prostredníctvom tohto programu už nemá veľmi význam. Je však vysoko pravdepodobné, že podobne bude možné zaobstarať si aj nový, nadchádzajúci model Z Fold 3. V takom prípade sa tento program bude nepochybne tešiť obrovskej popularite.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Z Flip