galaxy s21 FE

Samsung Galaxy S21 FE: Možná TOP voľba pre rok 2021 sa nám pomaličky odhaľuje

Zrejme však dorazí o čosi neskôr.

Samsung minulý rok prišiel na trh so smartfónom Galaxy S20 FE. Išlo o špeciálnu edíciu vlajkového modelu z pôvodného radu Galaxy S20, ktorá sa takmer okamžite uchytila, a to predovšetkým vďaka vynikajúcej kombinácii špičkovej výbavy a sympatickej cenovky. Nakoľko zožala doslova ohromný úspech, výrobca sa rozhodol, že v sérii bude pokračovať aj nasledujúce roky.

Teraz máme rok 2021, čo znamená, že sa môžeme tešiť na nové rozšírenie v podobe Galaxy S21 FE. Pôvodne sa špekulovalo, že sa nám tento model odhalí po boku Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 v prvom augustovom týždni. Nové predpovede však hlásia, že Samsung kvôli problémom s výrobou posunie debut týchto zariadení na jeseň.

Kľúčovým faktorom má byť nedostatok batérií a čipov, kvôli ktorému výrobca údajne pozastavil výrobu Galaxy S21 FE. Oficiálne však spoločnosť prehlásila, že zatiaľ takýto krok nepodnikla. Nakoľko sa ale zatiaľ marketingový tím Samsungu veľmi nečiní a spomalil sa aj vývoj firmvéru, je vysoko pravdepodobné, že zariadenie skutočne dorazí o čosi neskôr.

galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE

Galaxy S21 FE sa nám pomaličky odhaľuje: Čo očakávať od výbavy?

Tak či onak, je isté, že smartfón dorazí ešte tento rok. Ako píše server SamMobile, Galaxy S21 FE si dokonca nedávno na pôde Číny prešiel certifikačným procesom (CCC). Proces odhalil, že zariadenie bude disponovať podporou pre 5G siete a taktiež 25 W rýchle drôtové nabíjanie. Je však dosť možné, že v balení nabíjačku nenájdete. V takom prípade budete musieť buď použiť staršiu nabíjačku (zo staršieho Samsung smartfónu), alebo si zaobstarať nový adaptér.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Čo ďalej? Predpokladá sa, že Galaxy S21 FE dostane do vienka kvalitný 6,5-palcový Super AMOLED Infinity-O displej s FHD+ rozlíšením, podporou pre HDR10+, zabudovaným snímačom odtlačkov prstov a taktiež obnovovacou frekvenciou 120 Hz. K tomu všetkému máme rátať s výrezom pre 32 Mpx selfie fotoaparát. Na opačnej strane sa vraj bude týčiť trojica objektívov na čele s 12 Mpx snímačom obrazu. Smartfón má poháňať špičkový procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, ktorý bude spolupracovať s 6/8 GB operačnej pamäte a 128/256 GB interného úložiska.

Po softvérovej stránke máme očakávať Android 11 kombinovaný vlastným rozhraním One UI vo verzii 3.5. Ponuka by taktiež mala zahŕňať certifikáciu IP67/IP68 (odolnosť voči vode a prachu), stereo reproduktory či Samsung Pay. Rátať máme aj s podporou pre bezdrôtové a taktiež bezdrôtové nabíjanie, 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, GPS, NFC a mnohým ďalším. Toto všetko bude zastrešovať batéria s kapacitou 4 500 mAh.

Aktuálna cena minuloročného modelu Samsung Galaxy S20 FE