Apple si opäť zavaril: Niektoré modely iMac s čipom M1 majú krivé displeje

Síce nie veľmi, no majú.

Apple skorej tohto roka predstavil nový počítač iMac poháňaný vlastným špičkovým čipom M1. Reč je o vôbec prvom desktope, ktorý si osvojili novú architektúru. Okrem toho, že je naozaj výkonný, má aj krásny vizuál. V skratke povedané, pri tomto zariadení chválami rozhodne netreba šetriť. V poslednom období si však užívatelia všímajú aj jednej veľmi nepríjemnej záležitosti, ktorá si pochvalu rozhodne nezaslúži.

Ako zrejme viete, počítač iMac sa vyznačuje tým, že všetky potrebné komponenty sú umiestnené na zadnej strane displeja. Ide o tzv. all-in-one (všetko v jednom) dizajn. Prvé počítače, ktoré sa pýšili týmto dizajnom, boli veľmi hrubé a tým pádom aj celkom ťažké. Technológie však od toho času pokročili, čo znamená, že dnešná podoba tohto formátu je o niečo tenšia a tým pádom aj ľahšia.

Aj napriek tenšiemu telu a nižšej váhe však počítače iMac s M1 nie sú bezchybné. Práve naopak. Trpia jedným výrazným fyzickým defektom, ktorý keď si raz všimnete, budete ho vidieť stále – displej je na niektorých modeloch naklonený do strany, upozorňuje Android Authority.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Niektoré modely iMac sú nakrivo. Síce nie veľmi, no sú

Vo veľkom na túto chybu upozornil YouTuber známy ako iPhonedo. Zazdalo sa mu, že displej na jeho počítači je akýsi nerovný. Zobral teda meter a odmeral vzdialenosť medzi stolom a oboma stranami monitora. Zistil, že zatiaľ čo jedna strana bola od stola vzdialená 7,6 cm, druhá bola vzdialená až na 8 cm. Pre niektorých ide o zanedbateľný rozdiel, no platí, že keď si niečo také raz všimnete, budete to vidieť stále. Aj keď rozdiel nemusí byť hneď viditeľný, vaša hlava vie, že tam ten rozdiel je.

YouTuber samozrejme nebol jediný, kto si všimol tohto defektu. Na naklonené displeje sa sťažovali viacerí užívatelia, a to aj na oficiálnom fóre Apple či Reddite. Zatiaľ nie je úplne isté, koľko počítačov trpí týmto problémom, no našťastie to vyzerá, že nejde o príliš vysoké číslo.