Galaxy S21 FE vraj bude meškať. Samsung nemá dosť súčiastok

Dostupné Qualcomm procesory mali byť presmerované do skladacích zariadení.

Ak patríte medzi fanúšikov vysoko výkonných telefónov za nízke ceny, určite ste minimálne počuli o “novom” rade smartfónov spoločnosti Samsung, menovite Galaxy FE. Pod týmto označením minulý rok debutoval model Galaxy S20 FE, ktorý si svojimi špecifikáciami a viac než sympatickou cenovkou získal srdcia mnohých užívateľov. Tento rok by sme sa mali dočkať pokračovania v podobe Galaxy S21 FE, i keď je možné, že dorazí o nejaký čas neskôr. Dôvod? Nedostatok čipov.

Neodstatok čipov, resp. čipová kríza, stále zametá celým technologickým svetom. Postihuje azda všetky firmy, od výrobcov smartfónov až po automobilky. Výnimkou tým pádom samozrejme nie sú ani svetoznámi giganti, vrátane Samsungu.

Juhokórejský výrobca nás má tento rok potešiť novým rozšírením radu Galaxy FE. Počas víkendu sa však na webe publikácie ETNews objavila správa, že Samsung kvôli nedostatku čipov pozastavil výrobu zatiaľ nepredstaveného smartfónu, pričom dostupné Qualcomm procesory mali byť presmerované do skladacích zariadení, informuje The Verge.

Táto správa síce bola neskôr odstránená, no Samsung sa k nej aj napriek tomu vyjadril. A to veľmi stručne. “Hoci nemôžeme hovoriť o podrobnostiach týkajúcich sa nevydaného produktu, v súvislosti s údajným pozastavením výroby zatiaľ nebolo nič rozhodnuté,” napísal výrobca pre Bloomberg.

Treba však poznamenať, že toto vyjadrenie priamo nepopiera správu od ETNews, a teda je stále možné, že sa Galaxy S21 FE oneskorí. Na finálny verdikt si však zrejme ešte budeme musieť nejaký čas počkať.

Galaxy S21 FE
Takto by mal podľa podľa informátora Evana Blassa vyzerať Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE: Čo ponúkne výbava?

Čo možno od nového modelu očakávať? Dostupné informácie aktuálne spomínajú čipset Snapdragon 888/Exynos 2100, 6 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB interného úložiska. Prednú stranu údajne pokryje 6,4-palcový Super AMOLED displej s plynulou 120 Hz obnovovacou frekvenciou a výrezom pre 32 Mpx selfie fotoaparát. Všetko bude zastrešovať batéria s kapacitou 4 500 mAh.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Taktiež dokonca nie je vylúčené, že Galaxy S21 FE bude o niečo lacnejší, podobne ako vlajkové lode z radu Galaxy S21, ktorý nám bol predstavený vo februári. Rozhodne sa tak máme na čo tešiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať