oneplus

OnePlus a Oppo prehlbujú spoluprácu, fungovať ale budú aj naďalej samostatne

Technologickí súrodenci.

Výrobcovia smartfónov OnePlus a Oppo vystupujú ako dva samostatné subjekty, no majú toho veľa spoločného. V prvom rade sú súčasťou skupiny BBK Electronics Corporation. Pod čínsky holding patria aj značky Vivo či Realme.

Pozorné oko si už dávnejšie mohlo všimnúť, že sa niektoré smartfóny značiek OnePlus a Oppo na seba podobajú. Často zdieľajú rovnaké technológie a niektoré prvky. OnePlus Nord (N100) je napríklad mierne pozmeneným modelom Oppo A53.

Začiatkom tohto roka obe firmy zlúčili svoje centrá pre výskum a vývoj v oblasti hardvéru, a to s cieľom maximalizovať zdroje a zabezpečiť spoločnostiam ďalší rast. Značky teraz nadviazané partnerstvo ešte viac prehlbujú. Dalo by sa povedať, že došlo k čiastočnej fúzii.

Hlbšia integrácia sa týka zdrojov, expertných tímov a ďalších kapacít, ktoré budú obe firmy vzájomne zdieľať. OnePlus v oznámení ubezpečuje, že bude stále fungovať ako samostatná značka. Verí, že vďaka hlbšej integrácii získa viac zdrojov na tvorbu ešte lepších produktov.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM
oneplus
Smartfón OnePlus 9 Pro. Najnovší vlajkový model výrobcu bol predstavený tento rok v marci.

Hovorí tiež o vyššej efektívnosti, ako príklad menuje rýchlejšie a stabilnejšie aktualizácie softvéru pre používateľov zariadení OnePlus. Doteraz softvérové oddelenia značiek fungovali nezávisle. Je teda možné, že spolupráca nastane aj v tejto oblasti.

Vo všeobecnosti má prehlbovanie spolupráce medzi uvedenými firmami skôr obchodný charakter. Z pohľadu spotrebiteľa by sa v praxi nemalo zmeniť nič. OnePlus a Oppo budú v podstate fungovať ako niekdajší tandem Huawei – Honor.

Len pripomenieme, že Huawei značku Honor neskôr predal. Tá sa tak vymanila spod obchodných sankcií americkej vlády, vďaka čomu mohla opäť nadviazať partnerstvá s dodávateľmi technológií a softvéru. Výsledok by sme mali spoznať už onedlho – avizovaný smartfón Honor 50 bude obsahovať aplikácie a služby Google a poženie ho čipset od Qualcommu.

Aktuálna cena modelu OnePlus 9 Pro