Exynos pridáva plyn: Smartfóny s čipom od Samsungu získajú ray tracing

A variabilné tieňovanie.

Ešte v roku 2019 Samsung uzavrel cenné partnerstvo so spoločnosťou AMD. Cieľom tejto spolupráce bolo priniesť novú generáciu GPU do čipov Exynos, čiže do smartfónov. Bližších informácií sme sa však v tom čase nedočkali.

To sa ale dnešným dňom mení. Ako píše server Android Authority, konečne poznáme približný čas, kedy by sme sa mali dočkať prvého čipu od Samsungu s grafikou od AMD.

Počas aktuálne stále prebiehajúcej konferencie Computex 2021, CEO spoločnosti AMD, Dr. Lisa Su, prezradila pár zaujímavých detailov. “AMD spolupracuje so spoločnosťou Samsung na novej generácii čipu Exynos, ktorá bude vybavená vlastným grafickým IP založeným na architektúre AMD RDNA 2, ktorý do vlajkových lodí prinesie ray tracing a taktiež možnosť variabilného tieňovania.”

Ilustr. foto: AMD

Nový Exynos môže Samsung predstaviť ešte tento rok

Okrem toho Su prezradila, že Samsung sa s nami o ďalšie detaily podelí “neskôr v tomto roku”. To môže znamenať, že juhokórejský gigant svoj revolučný čip skutočne predstaví ešte pred koncom 2021. Ak sa tak stane, môžeme očakávať, že do prvej vlajkovej lode, pravdepodobne z radu Galaxy S, bude zakomponovaný už v prvej polovici budúceho roku.

Presné percentá, o ktoré bude nový čip oproti predošlej generácii lepší, zatiaľ nepoznáme. Je však jasné, že tieto a ďalšie podrobnejšie informácie sa dozvieme počas oficiálneho predstavenia. A možno aj chvíľu pred ním, ak sa k nim dostanú informátori.

Takto vyzerá aktuálna cena modelu Samsung Galaxy A32 5G

Tipy na kvalitné príslušenstvo nájdete tu.