Samsung Galaxy S22 Ultra: Obrovské zmeny vo foťákoch a grafika od AMD!

Samsung vytiahne obrovské novinky.

Pripravovaná vlajková loď od spoločnosti Samsung so sebou prinesie niekoľko impozantných zmien. Minimálne tak pôsobia pri pohľade na prvé uniknuté informácie. Samsung Galaxy S22 Ultra má totiž ponúknuť kontinuálny zoom aj fotoaparát zabudovaný do displeja.

S informáciami, ako inak, prišiel známy informátor Ice Universe, ktorý na sociálnej sieti Weibo zdieľal prvé detaily o budúcoročnom top modeli. Samozrejme, finálny dizajn a vlastnosti Galaxy S22 Ultra pravdepodobne ešte nie sú finalizované ani interne, no minimálne o osude troch z nich už rozhodné byť má.

Už len pod displejom?

Podľa všetkého sa môžeme začať tešiť na poriadne zmeny. Prvou veľkou zmenou bude predný fotoaparát, ktorý sa má presunúť priamo pod displej a zmizne tak otvor, ktorý doteraz kazil zážitok z jednoliatosti displeja. Ešte tento rok by sa rovnaká technológia mala objaviť v skladacom smartfóne Galaxy Z Fold 3.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Najväčšie zmeny čakajú teleobjektív.

Galaxy S22 Ultra už s AMD

Druhou veľkou zmenou má byť samotný výkon. Okrem vynoveného procesora Exynos sa v zariadení konečne môže objaviť dlho očakávaný grafický čip, ktorý vznikol vďaka spolupráci s americkou spoločnosťou AMD.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe

Najväčšie prekvapenie sa však má skrývať na zadnej strane, kam Samsung uloží úplne prepracovaný periskopový teleobjektív. Jeho výsadou sa má stať kontinuálny zoom, čo znamená, že sa priamo vnútri objektívu bude meniť vzdialenosť jednotlivých skiel, čím sa zmení úroveň priblíženia. Objektív sa tak princípom fungovania priblíži na „bežné“ fotoaparáty, čo znie veľmi zaujímavo.

Mechanizmus teleobjektívu umožňujúci kontinuálny zoom.

Galaxy S21 Ultra síce tiež má prepracovaný teleobjektív, medzi jednotlivými ohniskovými vzdialenosťami (1x, 2x, 4x, 10x, atď.) zoomuje digitálne, čo spôsobuje stratu kvality. Po novom by mal mať približovanie záberov v plnej réžii práve nový systém.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať